do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Baterie podtynkowe - wady i zalety

Podczas aranżacji kuchni i łazienki warto zadbać o najdrobniejsze szczegóły, aby wnętrze było pięknie i atrakcyjnie urządzone. Istotne jest nie tylko wyposażenie oraz wybranie odpowiedniej kolorystyki, ale również armatura. To właśnie baterie zlewozmywakowe i umywalkowe mogą doskonale podkreślić charakter danego pomieszczenia, a także zwiększyć jego funkcjonalność. W dzisiejszym wpisie skupimy się na wadach i zaletach baterii podtynkowych, które aktualnie są jednymi z najmodniejszych i najczęściej wybieranych modeli przez miłośników minimalistycznego i nowoczesnego stylu. Zapraszamy do lektury.

Baterie podtynkowe – najważniejsze zalety nowoczesnego rozwiązania

Baterie podtynkowe to wyjątkowe modele armatury, które należą do bardzo minimalistycznych, eleganckich i nowoczesnych. Doskonale spełniają swoje zadanie, a także skrywają w sobie wiele zalet, które warto poznać, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. W łazience najczęściej mamy do czynienia z bateriami prysznicowymi, umywalkami i wannowymi, a w kuchni - zlewozmywakowymi. Warto odpowiednio je ze sobą połączyć, najlepiej wybierając modele z tej samej serii, aby doskonale ze sobą współgrały. Poniżej przedstawimy zalety baterii podtynkowych, które mogą pięknie zdobić każde wnętrze.

Estetyczne ukrycie elementów montażowych

Przede wszystkim najważniejszą zaletą baterii podtynkowych, szczególnie według projektantów i architektów wnętrz, jest estetyczne ukrycie elementów montażowych i wszelkich połączeń hydraulicznych niezbędnych do ich instalacji. Zwykle przewody, kolanka i rury nie wyglądają zbyt estetycznie, a ponadto umieszczone na zewnątrz są również bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie – na awarię. W przypadku baterii podtynkowych wszystkie elementy montażowe są schowane w ścianie, dzięki czemu nie są narażone na negatywne działanie wilgoci.

Nowoczesny i minimalistyczny design

Łazienka czy kuchnia po wyborze baterii podtynkowej zyskuje na swojej atrakcyjności, gdyż aranżacja staje się minimalistyczna i nowoczesna. Po ukryciu elementów montażowych i podłączeń na zewnątrz widoczny pozostaje jedynie uchwyt baterii oraz ozdobna rozeta, co jest wizualnie przyjemne dla oka. Takie rozwiązanie doskonale wpisuje się do każdego wnętrza, w którym duży nacisk stawia się na prostotę i elegancję.

Oszczędność miejsca

Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć, jest możliwość zaoszczędzenia miejsca w przypadku wybrania baterii podtynkowej, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Jest to zatem bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż znalezienie wolnego miejsca na podłączenia, rury i pozostałe elementy montażowe w ciasnych i wąskich łazienkach czy kuchniach stanowi nie lada wyzwanie. Takie rozwiązanie pozwala na doskonałe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Łatwe czyszczenie i pielęgnacja

Niewątpliwą zaletą baterii podtynkowych jest także łatwość utrzymania ich w czystości. Im mniej elementów na zewnątrz, tym mniej problemu z pozbyciem się z nich kamienia czy innych, często uporczywych zanieczyszczeń, np. w postaci nieestetycznych i trudnych do usunięcia osadów. Wystarczy przetrzeć delikatną ściereczką wraz z detergentem widoczny na zewnątrz uchwyt i rozetę, aby armatura łazienkowa, czy kuchenna lśniła czystością.

Ciemna strona baterii podtynkowych – poznaj ich wady

Zdecydowanie każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, podobnie jest w przypadku baterii podtynkowych. Takie rozwiązanie również ma swoje słabe strony, które także warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji, aby z biegiem czasu nie żałować. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wady baterii podtynkowych, o których należy pamiętać, aby wybrany model spełnił wszelkie oczekiwania i potrzeby.

Czasochłonny montaż

Dużym minusem baterii podtynkowych jest ich czasochłonny montaż. Taki rodzaj instalacji wymaga wcześniej odpowiedniego przygotowania, na co składa się między innymi stworzenie wnęki w ścianie, dlatego w tym przypadku zdecydowanie warto skorzystać z pomocy fachowców, co podnosi koszty montażu. Ponadto, wybór baterii podtynkowej jest możliwy wyłącznie podczas aranżacji zupełnie nowych pomieszczeń lub w trakcie przeprowadzania gruntownych remontów, gdyż sam montaż jest inwazyjny i zajmuje znacznie więcej czasu, niż instalacja klasycznych baterii.

Baterie podtynkowe

Uciążliwa awaria

Warto także wziąć pod uwagę ewentualne awarie i usterki, które zawsze mogą się zdarzyć. W takim wypadku może wystąpić konieczność kucia ścian, co zwykle jest bardzo uciążliwe i również wiąże się z dużymi kosztami. Nawet wymiana jednej rury może sprawić, że nie obejdzie się bez poważnego remontu.

Wyższy koszt zakupu baterii i elementów montażowych

Koszt nabycia zestawu podtynkowego wraz z baterią jest zwykle wyższy niż w przypadku tradycyjnych baterii. Dodatkowo w niektórych modelach należy dokupić elementy hydrauliczne, co również będzie miało bezpośredni wpływ na ostateczną cenę całej instalacji, dlatego warto to przemyśleć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium