do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Co lepsze – granit czy fragranit?

Zlewozmywaki granitowe już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a to ze względu na ich wyjątkowe zalety. Granit to materiał charakteryzujący się dużą wytrzymałością i nienagannym wyglądem. Nic więc dziwnego, że stworzone z niego zlewozmywaki są często wybierane przez osoby urządzające kuchnię od podstaw bądź też planujące remont. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że na rynku pojawił się nowy materiał, z którego również wykonuje się solidne i estetyczne zlewozmywaki. Mowa o fragranicie wyprodukowanym na bazie granitu.

Czym jest fragranit?

Fragranit to materiał, w którego skład w 80% wchodzi rozdrobniony granit, a pozostałe 20% to plexiglas – odporny na warunki zewnętrzne, charakteryzujący się ponadprzeciętną twardością. Plexiglas to trwałe spoiwo akrylowe wpływające na trwałość zlewozmywaków wykonanych z fragranitu.

Fragranitowe zlewozmywaki wyróżniają się przede wszystkim trwałością – są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i uderzenia. Dzięki swojej ogromnej twardości i solidności nawet po długich latach użytkowania wciąż będą prezentować się jak nowe. Zastosowanie granitu sprawia, że powierzchnia zlewu jest odporna na zabrudzenia oraz plamy.

Ogromną zaletą zlewu fragranitowego jest to, że wyjątkowo łatwo utrzymać go w czystości – wystarczy jego powierzchnię regularnie przecierać płynem lub mleczkiem przy pomocy miękkiej gąbki lub ściereczki. Po zakończonym myciu należy jedynie wytrzeć do sucha zlewozmywak, by prezentował się jak nowy. Fragranitowe zlewozmywaki przy odpowiedniej trosce odznaczają się nienagannym wyglądem, nawet po wielu latach od zakupu.

Tym, co ma szczególne znaczenie w kuchni jest fakt, że fragranit to materiał niepalny, który z powodzeniem wytrzyma temperaturę osiągającą nawet 280 stopni Celsjusza.

Bardzo istotne jest to, że fragranit występuje w kilku kolorach, co zapewnia bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, jeśli chodzi o urządzenie domowej kuchni. Rozbudowana gama kolorystyczna obejmuje takie odcienie jak grafit, orzech, platyna, cynamon czy też beż. Każda osoba pragnąca, by wybrany przez nią zlewozmywak pasował do charakteru kuchni i podkreślał jej styl, na pewno znajdzie dla siebie taki model fragranitowego zmywaka, który w pełni zaspokoi jej potrzeby i oczekiwania.

Wybierając zlewak z fragranitu, warto zwrócić również uwagę na materiał posiadający właściwości antybakteryjne, a to dzięki zawartości cząsteczek srebra. Mowa tutaj o fragranicie+, który nawet w 99% jest w stanie zredukować rozwój bakterii i innych mikroorganizmów.

Powiązane kategorie sklepowe:

Zalety zlewozmywaka granitowego

Biorąc pod uwagę długą listę zalet zlewozmywaków granitowych, nikogo nie powinien dziwić fakt, są one jednymi z najczęściej wybieranych kuchennych zlewów.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zlewozmywaki granitowe w większości są produkowane z materiału kompozytowego, który jedynie w 80% składa się z granitu. W jego skład wchodzą także barwniki oraz różnego rodzaju dodatki wpływające na właściwości zlewozmywaka.

Warto pamiętać o tym, że na jakość, strukturę i wytrzymałość granitowego zlewozmywaka wpływa nie tylko mieszanka użyta w procesie jego produkcji, lecz także sam sposób wytwarzania zlewozmywaka. To zlewy wykonane przy pomocy droższej, grawitacyjnej metody, wyróżniają się trwałością i jakością wykonania.

Jeśli chodzi o główne zalety zlewozmywaków granitowych, to są to między innymi:

  • wytrzymałość – na szczycie listy zalet granitowego zlewozmywaka z pewnością należy umieścić jego wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zlewozmywaki granitowe w dużym stopniu są odporne na odkształcenia i zarysowania, co ma szczególne znaczenie w kuchni, gdzie nietrudno o spotkanie powierzchni zlewu z ciężkim naczyniem, ostrym nożem czy też sztućcami. Zlew granitowy odporny jest na działanie zmiennych temperatur, a także chemicznych środków czyszczących.
  • uniwersalność – z racji tego, że oferta zlewów granitowych w sklepach jest bardzo szeroka i zróżnicowana, każdy klient z łatwością będzie w stanie dobrać granitowy zlewozmywak tak, aby podkreślał charakter i wystrój jego kuchni. Zlewozmywak granitowy równie dobrze sprawdzi się w nowoczesnej, jak i klasycznej aranżacji. Pasuje zarówno do blatów wykonanych z PCV, marmuru, granitu, jak i naturalnego drewna.
  • łatwość czyszczenia – zlewozmywak granitowy można łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy zaledwie minimalna pielęgnacja, aby przez długie lata zachwycał nienagannym wyglądem i wciąż prezentował się jak wprost ze sklepu.

Fragranit czy granit?

Mnóstwo osób będących na etapie wyboru zlewozmywaka do kuchni, pod uwagę weźmie głównie cenę danego modelu. Jeśli chodzi o fragranit, to wyróżnia się nieco wyższą ceną niż tradycyjny zlew granitowy, jednak jego zakup warto potraktować jako inwestycję w estetykę i funkcjonalność, która przecież w kuchni ma ogromne znaczenie.

Klienci, którzy w procesie urządzenia kuchni stawiają przede wszystkim na bezpieczne, antybakteryjne materiały, na pewno uznają za przydatną informację, że zlewy fragranitowe mogą być wyposażone w specjalną powłokę z cząsteczkami srebra, która ogranicza namnażanie się drobnoustrojów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób kładących duży nacisk na higienę przygotowywania posiłków.

Fragranit stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego granitu, zwłaszcza jeśli chodzi o kuchenne zlewozmywaki. Tak samo jak granit występuje w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo można dopasować go do niemal każdej domowej kuchni.

To, jaki zlewozmywak klient ostatecznie wybierze do swojej kuchni, to bardzo indywidualna decyzja. Niemniej jednak warto podkreślić, że fragranit to kompozyt ma miarę XXI wieku – nowoczesny, funkcjonalny, wytrzymały i solidny. Ten zestaw cech na pewno czyni go opcją, którą warto wziąć pod uwagę, urządzając swoją kuchnię. Fragranit stopniowo zdobywa coraz większą popularność i podbija serca kolejnych klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium