do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Jaki zlew do małej kuchni?

W kuchni o niewielkich rozmiarach ważny jest każdy centymetr. Urządzając małą kuchnię, musisz dobrze przemyśleć ustawienie jej poszczególnych sprzętów oraz zakup potrzebnego wyposażenia. Lodówka, kuchenka i zlew to trzy podstawowe elementy każdej kuchni, dlatego planowanie aranżacji najlepiej zacząć właśnie od nich. W tym artykule przyjrzymy się zlewozmywakom, które będą odpowiednie do kuchni o niewielkiej powierzchni.

Nawet małą kuchnię możemy urządzić tak, aby codzienna praca była sprawna, płynna i przyjemna. Podstawowym hasłem w przypadku kuchennego wnętrza jest funkcjonalność. Jedną z najważniejszych części kuchni jest strefa zlewozmywaka — jak urządzić ją we wnętrzu o niedużych rozmiarach tak, aby dobrze spełniała swoją funkcję? Jaki wybrać zlew do małej kuchni? Wspólnie przyjrzyjmy się różnym możliwościom.

Zlew jednokomorowy

Kiedy każdy centymetr przestrzeni jest w kuchni na wagę złota, instalowanie dwukomorowego zlewu może okazać się zbędnym luksusem. Do codziennych czynności wykonywanych w kuchni zlew jednokomorowy zupełnie wystarczy — druga komora stanowi zazwyczaj dodatkową wygodę, bez której warto się obyć na rzecz np. zwiększenia przestrzeni roboczej w kuchni. Pamiętajmy jednak, że rozmiar zlewu musi być wystarczający, aby można było umyć w nim większe naczynie, czy dużą patelnię — zmywanie w zbyt małym zlewie stałoby się bardzo uciążliwe. W małej kuchni istotny jest balans — każda z jej sfer powinna mieć minimum potrzebnego miejsca, aby móc płynnie funkcjonować w takiej przestrzeni.

Zatem najlepszym rozwiązaniem do kuchni o niewielkich rozmiarach będą zlewy jednokomorowe, których wielkość i forma zapewni wszystkie niezbędne funkcje i umożliwi sprawną pracę. Na rynku znajdziemy obecnie wiele różnych modeli zlewozmywaków jednokomorowych. Najczęściej spotykane, jak również najchętniej wybierane są zlewozmywaki stalowe oraz zlewozmywaki granitowe. Zobaczmy, czym charakteryzują się oba modele!

Zlewozmywaki stalowe jednokomorowe

Stalowe zlewy jednokomorowe cieszą się dużą popularnością od lat. Szlachetna stal to wytrzymały materiał, który nie ulegnie łatwo zniszczeniu i będzie służyć przez lata. Dodatkowo utrzymanie go w czystości nie stanowi większego problemu. 

Zlewozmywaki granitowe jednokomorowe

Coraz chętniej wybieranym modelem są obecnie zlewozmywaki granitowe. To rozwiązanie estetyczne o zadowalającej jakości i nieco niższej cenie niż zlewy ze szlachetnej stali. Granit to minerał odporny na wysokie temperatury, zarysowania i przebarwienia. Jest także łatwy do utrzymania w czystości. Szczególną zaletą tego typu zlewów jest różnorodność kolorystyczna, co pozwala idealnie dopasować zlew do wystroju kuchni.

Zlew z ociekaczem

Świetnym rozwiązaniem do małej kuchni może okazać się zlew jednokomorowy z ociekaczem. Zaoszczędzisz wówczas miejsce na blacie, które trzeba by było poświęcić na suszarkę do naczyń. Zgrabny ociekacz zajmie mniej przestrzeni niż suszarka, a dodatkowo będzie stanowił ochronę blatu w okolicach zlewozmywaka. Zlewy z ociekaczem znajdziemy zarówno w wersji stalowej, jak i granitowej.

Zlew narożny

Kolejną propozycją zlewozmywaka odpowiedniego do kuchni o niewielkich rozmiarach jest jednokomorowy zlew narożny. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że narożniki są miejscem, które często pozostają niedostatecznie wykorzystane w kuchniach. Jeżeli chcesz urządzić małą kuchnię tak, aby w pełni zużytkować całą jej przestrzeń, zlewozmywak narożny okaże się idealnym rozwiązaniem. W ten sposób znakomicie wykorzystasz potencjał miejsca. 

Zlewozmywaki narożne wyposażone są w ociekacze, pozwolą więc doskonale zagospodarować przestrzeń całego narożnika kuchni. Okolice zlewu będą służyć jako miejsce do suszenia naczyń, a samo zmywanie z dwoma ociekaczami po bokach okaże się znacznie łatwiejsze.

Zlewozmywak do małej kuchni

Zlew narożny półtorakomorowy

Co więcej, niektóre modele zlewozmywaków narożnych posiadają dodatkową komorę w miejscu jednego z ociekaczy. Są to tak zwane zlewy półtorakomorowe, których druga komora jest dodatkową przestrzenią do pracy. Okaże się ona bardzo przydatna, np. kiedy myjemy owoce, warzywa, czy inne produkty spożywcze lub gdy główna komora jest zajęta, a my potrzebujemy odcedzić wodę. Różnica w cenie pomiędzy standardowym zlewem narożnym a zlewem półtorakomorowym nie jest wysoka, a dodatkowa komora okaże się niezwykle funkcjonalna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium