do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Jaki zlewozmywak na szafkę 80?

Wybór odpowiedniego zlewozmywaka gwarantuje wygodę podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni oraz jego estetyczne prezentowanie się w otoczeniu pozostałego wyposażenia pomieszczenia. Dobry zlew powinien być wytrzymały, funkcjonalny i oczywiście dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Zlew należy również dopasować do kuchni, a także szafki lub blatu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki zlewozmywak na szafkę 80 cm wybrać, w poniższym opracowaniu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie, nurtujące Cię pytania.

Jakie rozmiary powinien mieć zlew do szafki 80?

Rozmiar zlewozmywaka musi być dopasowany do szafki, na której ma on być zamontowany. Jeśli szafka ma 80 cm, idealnie pasujące zlewy zazwyczaj mają 76 cm szerokości. Do szafki 80 cm z powodzeniem możesz jednak dopasować także te mniejsze zlewy, np. o szerokości 40, 50, 60, czy 70 cm. Rozmiar zlewu podany przez producenta jest bowiem wartością minimalną, która jest niezbędna do jego montażu. Jeśli chcesz w swojej kuchni mieć mniejszy zlewozmywak, nie ma problemu, aby dopasować zlew np. 40-centymetrowy do szafki 80 cm. Wybierając zlewozmywak do takiej szafki, warto zwrócić jednak uwagę na kilka kluczowych parametrów, które pozwolą Ci kupić model idealny. Te parametry to:

  • ilość i rozmiar komór zlewozmywaka,
  • sposób montażu,
  • materiał, z którego został wykonany,
  • kształt,
  • kolorystyka.

Bardzo ważne jest także wzięcie pod uwagę pozostałego wyposażenia kuchni, by wszystkie razem tworzyły spójną całość.

Jakie ułożenie i ilość komór do szafki 80?

Skoro wiesz już, ile wynosi rozmiar zlewozmywaka, pasującego do szafki 80 cm, możesz zająć się tym, który model będzie najlepszy do Twojej kuchni. W pierwszej kolejności zastanów się jaką ilość komór preferujesz. Możesz wybrać zlewozmywak jednokomorowy, zlewozmywak dwukomorowy, a także różne zlewozmywaki półtorakomorowe. Zlewy dostępne są w wersji z ociekaczem lub bez niego.

To, jaki zlewozmywak wybrać do szafki 80 cm, zależy od tego, jak często i w jaki sposób korzystasz z kuchni. Jeśli często gotujesz posiłki dla całej rodziny, bardziej praktyczny będzie duży zlew z ociekaczem. Natomiast jeśli rzadko kiedy gotujesz, a zlew służy wyłącznie do nabierania wody i zmywania naczyń, wystarczający może okazać się model jednokomorowy. To, jaki zlew wybierzesz, zależy także od posiadanego metrażu. Do małych kuchni świetnie sprawdzi się mały zlew jednokomorowy z krótkim ociekaczem. Natomiast do dużych kuchni z dobrym pomysłem będzie dobór zlewozmywaka dwukomorowego z dużym ociekaczem.

Zlew granitowy, stalowy, czy ceramiczny - który wybrać?

Zlewozmywaki produkuje się z różnych materiałów, które mają inne właściwościami. Najpopularniejsze są zlewy ze stali nierdzewnej, ceramiczne i granitowe. Pomimo różnic, każdy zlew cechuje wytrzymałość, odporność na uszkodzenia i wysoką temperaturę. Zlewy są łatwe w czyszczeniu oraz są odporne na zabrudzenia. Niektóre modele są trwalsze, a inne mniej, jednak wszystkie oferują bardzo dobre parametry, umożliwiające komfortowe użytkowanie na co dzień. Najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania są zlewozmywaki granitowe.

Na rynku dostępne są także zlewy wykonane na bazie granitu, z domieszką innych składników. Przykładem może być fragranit, czy tectonite, które również cechują bardzo dobre właściwości. Innym typem są zlewy szklane, które stają się coraz bardziej popularne. Oprócz parametrów, zlewy wykonane z różnych materiałów odróżnia od siebie także inna cena, a także walory estetyczne. Jaki zlewozmywak na szafkę 80 cm kupić? Ostateczny wybór to wypadkowa użyteczności zlewu, dodatkowych funkcjonalności oraz jego wyglądu i ceny.

Jaki kształt i kolor zlewu do szafki 80 cm?

Na rynku dostępne są zlewozmywaki o różnych kształtach. Producenci zlewozmywaków oferują poszczególne warianty tych produktów w kształcie prostokąta, kwadratu, czy okręgu, dzięki czemu każdy może wybrać model idealny dla siebie. Do szafki 80 cm z powodzeniem możesz wybrać zlewozmywak granitowy, ceramiczny, czy stalowy o dowolnym kształcie. Warto jednak mieć na uwadze nie tylko estetyczny wygląd tego elementu, ale także jego praktyczny wymiar.

Najbardziej popularne, a zarazem najbardziej wygodne są zlewozmywaki prostokątne. To właśnie zlewy o takim kształcie przeważają w ofertach różnych producentów. Jeśli chodzi o kolory zlewozmywaków, najbardziej popularne są modele beżowe, białe, czarne i szare. Do wyboru masz także bardziej ekstrawaganckie kolory, a także klasyczną stal, czy ceramikę.

Jakie akcesoria do zlewu 80 cm wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając zlew do szafki 80 cm, warto zwrócić uwagę na możliwe dodatki i akcesoria kuchenne, w które możesz go wyposażyć. Wspominaliśmy już o możliwości zakupu zlewozmywaka z ociekaczem, jednak warto wspomnieć także o modelach z otworami na baterię kuchenną. Możesz wybrać ociekacz z już wywierconym otworem lub taki, który będzie miał zaznaczone miejsce na wykonanie otworów.

Jeśli planujesz zakup syfonu automatycznego, możesz także wybrać zlewozmywak, na którym będą znajdować się pokrętła do zamykania i otwierania sitka odpływu. Wybierając zlewozmywak, warto również sprawdzić, czy będzie na nim odpowiednia ilość miejsca na dozownik na płyn do mycia naczyń, czy organizer na gąbki. Przemyślenie nawet takich drobnych kwestii pozwoli Ci wybrać najlepszy zlewozmywak na szafkę 80 cm. </p

Popularne kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium