do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Jakie funkcje powinna posiadać wielofunkcyjna bateria kuchenna?

Nowoczesne baterie kuchenne wyposażone są w różnorodne funkcje, które znacząco usprawniają i ułatwiają codzienne czynności w kuchni. Które z nich okażą się najbardziej przydatne? Czego oczekiwać od wielofunkcyjnej baterii kuchennej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Zlewozmywak wraz z baterią to jedne z najczęściej używanych sprzętów w kuchni. Mycie produktów przed przygotowywaniem posiłków, nabieranie wody w trakcie ich przygotowywania i zmywanie — prawie każda aktywność w kuchni wymaga korzystania ze zlewozmywaka z baterią. Aby usprawnić te codzienne czynności, warto dobrze przemyśleć zakup kuchennej baterii — modele wyposażone w nowoczesne funkcje mogą znacznie ułatwić pracę i wpłynąć na komfort użytkowania sprzętu. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej praktycznych funkcji, które powinny się znaleźć w nowoczesnej baterii kuchennej.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Jednym z coraz chętniej wybieranych modeli baterii kuchennych jest ten z wyciąganą wylewką. To udogodnienie pozwoli wygodniej i dokładniej umyć produkty spożywcze, swobodniej nalać wodę do dużego naczynia, czy łatwiej posprzątać kuchnię oraz sam zlewozmywak. W zależności od zasięgu wężyka, który zależnie od modelu, rozpoczyna się od 20 cm, a sięgać może nawet 100 cm, zwiększają się możliwości użytkowania baterii. Jeżeli w Twojej kuchni dużo i często się gotuje, wówczas wyciągana głowica okaże się ogromnym udogodnieniem.

Elastyczna wylewka

Alternatywą dla wyciąganej głowicy może być jej elastyczna wersja, tj. giętka wylewka, którą można obracać o 360 stopni. Nie sięgnie ona tak daleko, jak wyciągana głowica, ale znacznie zwiększa możliwości w porównaniu ze standardową wylewką. Ten rodzaj baterii jest tańszy niż modele z wyciąganą głowicą, a zapewnia część podobnych udogodnień. Jeżeli chcesz, aby Twoja bateria miała nieco większy od standardowego zasięg, a tym samym nie planujesz inwestować w nią zbyt dużych pieniędzy, wówczas strzałem w dziesiątkę może okazać się bateria kuchenna ścienna typu flexi, której elastyczna głowica sięgnie w trudnodostępne zakamarki. Model ten jest dodatkowy wyposażony w przełącznik regulujący strumień wody — o tej przydatnej funkcji przeczytasz poniżej.

Regulacja strumienia wody

Tę praktyczną funkcję w baterii zapewni obecność perlatora. To małe urządzenie, znajdujące się w głowicy kranu, pozwoli dowolnie regulować strumień wody zależnie od potrzeby. Delikatny rozbity strumień przyda się do mycia owoców czy warzyw. Mocny z kolei będzie potrzebny do szybszego wypełnienia naczyń wodą. To udogodnienie pozwala łatwo i szybko regulować siłę strumienia przy pomocy usytuowanego pod ręką przełącznika.

Czujnik ruchu — bezdotykowa obsługa baterii

Bateria z wbudowanym czujnikiem ruchu pozwala otwierać i zamykać strumień wody bezdotykowo. To funkcja zaliczana do rozwiązań proekologicznych. Czujnik reaguje na obecność dłoni w pobliżu kranu. Po jej oddaleniu strumień automatycznie się zamyka. Opcja ta może okazać się szczególnie przydatna, kiedy w trakcie pracy potrzebujesz wody, a np. masz brudne ręce, wówczas z łatwością uruchomisz kran, bez konieczności dotykania uchwytu czy kurków.

Bateria z technologią dotykową

Innego rodzaju udogodnieniem w obsłudze nowoczesnej baterii jest inteligentna funkcja dotykowa, pozwalająca na uruchamianie i zamykanie strumienia wody lekkim dotknięciem głowicy dłonią lub nadgarstkiem. Na rynku znajdziemy również modele sterowane poprzez dotknięcie stopą przycisku umieszczonego na dole szafki pod zlewozmywakiem. Taka funkcja ogromnie ułatwia codzienną pracę w kuchni, zwłaszcza w przypadku osób, które w kuchni mają dużo pracy i zwykła obsługa kranu stanowiłaby dodatkowe utrudnienie. Bateria sterowana dotykowo pozwoli łatwo uruchomić strumień wody, kiedy tylko tego potrzebujesz. Co więcej, producenci oferują także modele baterii kuchennych dotykowych z wyciąganą wylewką, które łączą w sobie najbardziej przydatne nowoczesne funkcje. 

Baterie do kuchni

Termostat

Obecność termostatu w baterii zapewnia kolejną proekologiczną funkcję w kuchni. Dzięki temu urządzeniu ustawisz pożądaną temperaturę wody, a rezultat tych ustawień będzie widoczny od razu — nie musisz czekać, aż najpierw zleci zimna woda, co pozwala zaoszczędzić jej znaczną ilość. Baterie z termostatem nie posiadają regulatora ciepła/zimna woda — jedno pokrętło odpowiada za otwieranie i zamykanie strumienia, drugie za regulację temperatury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium