do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Panel natryskowy jako alternatywa dla zestawu prysznicowego

Każdy, kto urządza łazienkę, wie, jak trudny jest wybór konkretnych elementów. Na początek należy wybrać glazurę, meble, a następnie armaturę sanitarną. Te wszystkie elementy poza tym, że muszą spodobać się użytkownikom, powinny spełniać konkretne wymagania. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi wyboru armatury sanitarnej, w tym panelu natryskowego, który może pełnić alternatywę dla zestawu prysznicowego!

Panel natryskowy — czym jest?

Panel natryskowy to połączenie wygody z funkcjonalnością, relaksem i przyjemnością. To nowoczesne wyposażenie kabiny prysznicowej, które stanowi wspaniałą alternatywę dla zestawu prysznicowego. Panel natryskowy dodatkowo jest wzbogacony o hydromasaż, a nawet i bicze wodne. Ma on również deszczownicę, która ma kilka poziomów strumieni. Jego elementy są montowane do ściany.  Daje to o wiele więcej możliwości niż klasyczny zestaw prysznicowy i stanowi bardziej elegancką formę, ponieważ połączenia poszczególnych elementów ukryte są za maskownicą. 

Na panele natryskowe decydują się osoby, których aranżacja łazienki kieruje się ku nowoczesności. Decydując się na panel zamiast zestawu, dużą uwagę należy skupić na jego montażu. Jest on bardziej skomplikowany niż w przypadku zestawu prysznicowego. Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania, gdyż od tego uzależniony jest komfort użytkowania.

Kiedy wybrać panela natryskowy, a kiedy zestaw prysznicowy?

Wybór konkretnego zestawu prysznicowego do łazienki nie jest wcale prosty. Każdy, kto choć raz zmierzył się z tym zadaniem, wie, ile to zajmuje czasu. Przy wyborze należy brać pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalność. Co ciekawe, na rynku dostępny jest szeroki wybór paneli natryskowych. W ostatnim czasie pełnią one alternatywę dla zestawu prysznicowego. Dlaczego? Poniżej w artykule znajdziesz kilka podpowiedzi, kiedy decydować się na panel, a kiedy na zestaw.

Łazienka z wanną

W przypadku gdy w naszej łazience jest wanna, warto tutaj wybrać panel natryskowy. Prezentuje się on nowocześnie i jest funkcjonalny. Oczywiście, że trzeba tutaj poszukiwać modeli, które nie są wyposażone w hydromasaż ani bicze wodne. Klasyczny panel natryskowy, który w swoim komplecie zawiera deszczownicę oraz słuchawkę, będzie w przypadku wanny idealnym rozwiązaniem. Wybierając bardziej urozmaicony panel prysznicowy, korzystanie z ich funkcji będzie niemożliwe.

Kabina prysznicowa

Łazienka, w której jest kabina prysznicowa, ma więcej możliwości. Mamy możliwość wybrać panel natryskowy, którego funkcje zapewnią nie tylko szybki prysznic, ale również wspaniały relaks. W przypadku, gdy kabina prysznicowa zabudowana jest z każdej strony, warto wybrać taki panel, który ma bicze wodne i hydromasaż. Na rynku dostępne są różnorodne modele, dzięki czemu wybór tego konkretnego nie sprawi żadnych trudności.

Panel natryskowy — jakimi cechami powinien się charakteryzować?

Panel natryskowy w ostatnim czasie pełni alternatywę dla zestawu prysznicowego. Jest to spowodowane kilkoma ważnymi cechami, dzięki którym zwiększamy komfort podczas kąpieli. Jakimi zatem cechami powinien wyróżniać się dobry panel natryskowy? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami w tej kwestii!

Ze względu na gabaryty oraz kolor zestaw natryskowy należy do jednych z elementów w naszej łazience, które przykuwają wzrok. Ważne jest więc, aby przede wszystkim wyróżniał się on nowoczesnym designem i elegancją. Jednak to nie wszystko. Materiał, z którego stworzono dany zestaw, powinien pasować do wnętrza naszej łazienki — tworzyć z innymi elementami spójną całość.

Panel natryskowy

Kolejną ważną cechą jest funkcjonalność. Musimy zastanowić się, kto i w jakim celu będzie korzystał z panelu natryskowego. Jeśli zależy nam tylko na szybkim prysznicu, bez korzystania z hydromasażu — klasyczny panel z deszczownicą i słuchawką w zupełności spełni swoją funkcję. Jeśli z łazienki mają korzystać osoby starsze, warto tutaj wybrać panel natryskowy z siedziskiem. Ponadto można tutaj pomyśleć o wyposażeniu, jakim jest bateria termostatyczna. Zapewnia ona bezpieczeństwo i wygodę — nie musisz oczekiwać, aż woda spłynie i będzie mieć odpowiednią temperaturę. 

Jeżeli uznasz, że chcesz, aby zestaw natryskowy, zapewniał Ci relaks — musisz zastanowić się, jakiego rodzaju mają to być przyjemności. Może to być na przykład hydromasaż wodny lub biczowy. Rynek zapewnia wiele możliwości — tylko od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium