do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Armatura kuchenna - Co to jest i co wchodzi w jej skład?

Armatura kuchenna - Co to jest i co wchodzi w jej skład?

Kuchnia to serce domu. To miejsce, które warto urządzić, tak aby było funkcjonalne. Niezbędne elementy wyposażenia powinny być niezawodne, wytrzymałe i praktyczne. W kuchni nie tylko gotujemy, ale także spędzamy czas z rodziną, a nawet pracujemy. Z tego względu pomieszczenie to należy zaaranżować w sposób odpowiadający naszym gustom i preferencjom. Bardzo ważną rolę w każdej kuchni odgrywają bateria i zlew. Niemniej jednak nie są to jedyne elementy armatury kuchennej, w które należy się wyposażyć. W artykule przedstawimy, co wchodzi w jej skład i jak wybrać te elementy, aby spełniały oczekiwania domowników oraz były w pełni funkcjonalne.

Co to jest armatura kuchenna?

Do armatury kuchennej zalicza się baterie zlewozmywakowe i zlewozmywaki. To także wszelkiego rodzaju kształtki, kurki, zawory i przyłącza. Bez nich niemożliwe jest funkcjonowanie w kuchni – gotowanie, zmywanie oraz inne prace kuchenne. Armatura kuchenna to ponadto nie tylko to, co widać na zewnątrz. To również elementy hydrauliczne, za pomocą których można zamontować zlew, odpływ i baterię zlewozmywakową.

Wybór armatury kuchennej, zwłaszcza zlewu i baterii, powinien być dobrze przemyślany. Odpowiednio dobrana, będzie gwarancją funkcjonalności, ale także prawdziwą ozdobą przestrzeni kuchennej. Podpowiadamy, jaki zlewozmywak wybrać, jaka bateria będzie odpowiednim rozwiązaniem i na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając te elementy.

Jaki zlewozmywak wybrać?

Wybierając zlewozmywak do kuchni, należy pamiętać, aby dopasować ten element do swoich potrzeb. Warto zastanowić się nad tym, jak często zmywamy naczynia, ile osób jednocześnie korzysta ze zlewu i czy zlew jest dodatkowym elementem do zmywarki, czy jedynym miejscem do zmywania naczyń. Ważna jest wielkość zlewozmywaka oraz wybór jedno- bądź dwukomorowej wersji. Na rynku dostępne są modele w wielu rozmiarach, co sprawia, że znalezienie tego odpowiedniego nie jest wyzwaniem. Wybierając zlew, warto zwrócić uwagę na to, aby był on również praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Niemniej ważną kwestią jest odporność na czynniki mechanicznie, ale także sposób montażu. Do wyboru są modele nakładane na szafkę, wpuszczane w blat kuchenny lub podwieszane pod blat kuchenny.

Na uwagę zasługują modele stalowe, granitowe i ceramiczne. Każdy z nich jest wysokiej jakości produktem przeznaczonym do codziennej, nawet intensywnej eksploatacji. Do wyboru są także zlewozmywaki kuchenne z ociekaczem służącym jako miejsce na mokre naczynia, ale także proste warianty bez żadnych dodatków. Warto sprawdzić również modele podwieszane i narożne.

Jak wybrać baterię kuchenną?

Bateria kuchenna to kolejny niezbędny element, który wchodzi w skład armatury. Wybierając ją, należy zwrócić uwagę na wytrzymałość, gwarancję i na to, aby pasowała do reszty elementów wyposażenia kuchni. Do wyboru jest armatura kuchenna ścienna i stojąca, przy czym o wiele popularniejsze są modele montowane bezpośrednio w blacie lub zlewozmywaku. Na uwagę zasługują baterie wysokie, które umożliwiają wygodne mycie nawet bardzo dużych naczyń. Baterie kuchenne dostępne są w rozmaitych stylach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do konkretnych aranżacji. Największą popularnością cieszą się modele jednouchwytowe, mieszakowe, gdzie wodę reguluje się za pomocą ceramicznej lub plastikowej głowicy i jednego uchwytu. Można zdecydować się również na baterię dwuuchwytową, w której temperaturę wody reguluje się za pomocą dwóch oddzielnych pokręt

Armatura kuchenna – podsumowanie

Wybór zlewozmywaka i baterii kuchennej jest bardzo ważną decyzją. Odpowiednio dopasowana do potrzeb armatura jest gwarancją wygody użytkowania oraz nienagannego wyglądu. W skład armatury wchodzą także inne elementy, takie jak syfony zlewozmywakowe czy filtry zmiękczające wodę. Aby dobrać odpowiednie produkty, najlepiej skonsultować decyzję z fachowcem lub działem obsługi klienta sklepu. Ponadto warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, jaki zapewnia producent.

Popularne kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium