do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Bateria zlewozmywakowa - Co to jest i jaką wybrać?

Bateria zlewozmywakowa to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Ciężko jest sobie wyobrazić kuchnię bez odpowiedniej baterii. Jest to wręcz niemożliwe. Dawniej rola baterii ograniczała się jedynie do tego, aby był ciągły dostęp do wody. Kwestia stylistyki - to często bywa pomijane. Obecnie bateria zlewozmywakowa jest czymś więcej niż tylko elementem wyposażenia kuchni. To ozdoba wnętrza. Stanowi kropkę nad “i” podczas aranżacji tego pomieszczenia. Wybierając konkretny model zapoznaj się wcześniej z naszym poradnikiem. Znajdziesz tu informację, dzięki której wybór idealnego modelu to będzie sama przyjemność.

Bateria kuchenna - ważny element wyposażenia

Współczesna kuchnia jest obecnie innym pomieszczeniem niż kilka lat temu. Kiedyś to była przestrzeń, w której przygotowywało się głównie posiłki. Najczęściej jej wymiary nie były za duże. Dzisiaj to pomieszczenie jest duże z oknem, a często wzbogacone o dodatkowy blat, przy którym możemy wypić aromatyczną kawę o poranku. Dlatego wybierając poszczególne elementy, powinniśmy dokładnie się zastanowić, czego oczekujemy. Bardzo ważną rolę odgrywa tu bateria kuchenna. Jaką wybrać. Poniżej przedstawimy Ci modele, które cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem.

Baterie kuchenne stojące z wyciąganą i ruchomą wylewką

Na rynku znajduje się szeroki wybór baterii kuchennych. To sprawia, że czujemy zakłopotanie, gdy mamy wybrać tę konkretną. Wśród modeli, które cieszą się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem, są baterie stojące z wyciąganą wylewką. To modele, które bez wątpienia sprawiają, że prace wykonywane w kuchni mogą być efektywniejsze i sprawniejsze. Dzięki wyciąganej wylewce, bez problemu możemy poradzić sobie z myciem naczyń o większych gabarytach. Istnieje możliwość nalania wody do naczynia bez konieczności wkładania go do zlewozmywaka. Najczęściej wylewka w takich przypadkach ma około 150 centymetrów. Dlatego wybierając konkretną baterią, warto zadać sobie pytanie, jakie mamy oczekiwania? Czy spędzamy dużo czasu w kuchni, przygotowując posiłki? Te dwie kwestie powinny być poruszone przed zakupem.

Bateria kuchenna dwuuchwytowa, czy może jednouchwytowa?

Kolejną kwestią, która decyduje o komforcie w kuchni, jest sposób sterowania. Klasyczne baterie dwuuchwytowe - są najmniej funkcjonalnym rozwiązanie. Wymagają zastosowania obu rąk, aby ustawić potrzebną temperaturę i ciśnienie. Jeśli chodzi o tego rodzaje baterie, można nawet zauważyć, że coraz rzadziej są wybierane. Bez wątpienia większe zainteresowanie jest wokół baterii jednouchwytowej. Są bardziej ekonomiczne, gdyż ustawienie wody zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Ponadto prezentują się efektownie i elegancko. Dlatego optymalnym wyborem będzie bateria jednouchwytowa. Szeroki wybór modeli, które zaskakują wysoką jakością wykonania i nowoczesnym designem, sprawia, że bez większych trudności wybierzemy model idealny.

Bateria zlewozmywakowa a materiał?

Wybierając baterię zlewozmywakową, zwracamy uwagę na jej kształt, wymiary oraz sposób sterowania. Czy to wszystkie aspekty, które powinniśmy brać pod uwagę? Jeśli wydawało Ci się, że tak - to już teraz mówimy - to błędne myślenie. Poza tymi kwestiami bardzo ważne, a może i najważniejsze jest wykonanie. Materiał, który został zastosowany podczas produkcji, przekłada się na czas użytkowania. Jeśli chodzi o tę kwestię to na rynku, możemy spotkać baterie wykonywane z różnych materiałów. Poniżej przedstawimy dostępne warianty!

Baterie kuchenne zlewozmywakowe

Jakość to podstawa!

Większość baterii kuchennych, które są dostępne na rynku korpus mają wykonany ze stali lub mosiądzu. Materiały te wyróżniają się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia, jak i działanie środków chemicznych. Każdy z nich ma specjalne wykończenie - jest to powłoka. Może być chromowana - tu ciekawym wyborem cieszą się modele o wysokim połysku, gdyż wprowadzają do kuchni nutę subtelności i nowoczesności. Ciekawym rozwiązaniem są również baterie z powłoką mosiężną lub granitową. Te w ostatnim czasie dominują w nowoczesnych aranżacjach kuchni. Z większym naciskiem na modele granitowe, gdyż wyróżniają się estetyką i trwałością na zarysowania. Spotkać możemy również baterie kuchenne ceramiczne. Prezentują się efektownie, ale ich cena jest wyższa. To, jaki model wybierzesz, jest uzależnione tylko od indywidualnych wymagań. Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, który z nich będzie najlepszy!

Poza wysoką jakością wykonania warto również zwrócić uwagę na zastosowane nowoczesne technologie. Czy bateria ma perlator, podłączenie do zmywarki, a może istnieje możliwość podłączenia filtra wody? Większość modeli wyposażona jest w te opcje. Dlatego decydując się na zakup baterii kuchennej, przeanalizuj pełną charakterystykę interesującego modelu. Reasumując - zakup baterii kuchennej to inwestycja na kilka lat. Gwarantuje nie tylko funkcjonalność, ale podnosi efekty wizualne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium