do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Czy bateria pasuje do każdego zlewu?

Czy bateria pasuje do każdego zlewu?

Na rynku dostępnych jest wiele baterii kuchennych różnego typu. Wybór tej spełniającej oczekiwania, a zarazem pasującej do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze, nie musi być trudne. Urządzając kuchni, najpierw warto dokonać zakupu zlewu, a następnie dobrać do niego odpowiedni model baterii. O jej wyborze decyduje wiele czynników, na przykład głębokość komór zlewozmywaka, jego wielkość, a nawet materiał, z którego został on wykonany.

Bateria ścienna czy stojąca?

Na rynku dostępne są baterie ścienne i stojące, zwane także sztorcowymi. Montaż modelu ściennego jest bardziej skomplikowany. O tym rozwiązaniu warto pomyśleć już na etapie projektowania kuchni. Zaletą ściennych modeli jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości, gdyż nie zbiera się wokół nich woda i nie powstaje kamień. Na uwagę zasługuje także wysoka estetyka.

Z wielu względów o wiele popularniejsze są modele stojące. Baterie sztorcowe charakteryzują się prostym montażem i nie sprawiają trudności w podłączeniu do instalacji wodnej. Idealnie współgrają zarówno z tradycyjnym, jak i nowoczesnym wystrojem. Ich montaż wymaga tego, aby zlew miał specjalnie przygotowane do tego celu otwory.

Jaka wylewka kuchenna?

Najpopularniejsze są baterie z prostymi wylewkami, pochylające się nad zlew pod kątem 45 stopni. Pozostałe modele stojące mają kształt liter „F”, „L” lub „U”. Każda z nich pasuje do innej głębokości zlewu. Bateria do kuchni z wylewką klasyczną może być zatem stosowana w głębokich zlewach. Model z wylewką w kształcie litery „F” jest najwyższy. Sprawdzi się w przypadku zlewów o płytkiej komorze (12-15 cm głębokości). Jest idealnym rozwiązaniem, jeśli w zlewie chcemy myć nawet bardzo wysokie garnki. Równie dobrym pomysłem jest bateria z wylewką U-kształtną. Jest tak samo funkcjonalna, jak wylewka typu f. Sprawdzi się w przypadku płytkich zlewów.

Na uwagę zasługuje także bateria z wyciąganą wylewką, która umożliwia korzystanie z wody poza zlewozmywakiem. Za jej pomocą można napełniać garnek stojący na blacie obok zlewu. Jej długość może wynosić nawet około 150 cm. Jest komfortowa w użytkowaniu i chętnie wybierana nie tylko do domów, ale także przestrzeni gastronomicznych.

Kolor wykończenia baterii kuchennej

Wybierając baterię do kuchni, należy kierować się względami praktycznymi, ale także wziąć pod uwagę estetykę. Duże znaczenie ma kolor. Obecnie na rynku można spotkać nie tylko wersje chromowane. Dużą popularnością cieszą się modele w kolorze mosiądzu i czarne. Mosiężne wersje doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu retro. Z kolei czarne baterie kuchenne to doskonały wybór do nowoczesnych kuchni i zlewów w tym samym kolorze.

Wybierając wersję srebrną, chromowaną, warto zwrócić uwagę na odcień. Baterie te mają zazwyczaj dwa rodzaje wykończenia – chromowane lub inox. Chrom jest wykończeniem błyszczącym. Z kolei inox stanowi matowe srebro. Baterię należy dopasować do tonacji, w której został utrzymany osprzęt zlewu, czyli syfon i korek automatyczny. Biorąc pod uwagę estetykę, nie zaleca się łączenia baterii w złotym kolorze ze zlewami stalowymi, a granitowych ze srebrnym osprzętem.

Bateria kuchenna – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając baterię zlewozmywakową, konieczne jest zwrócenie uwagi na jej design, rodzaj wylewki i kolor. Warto pamiętać także o wielu innych dodatkowych funkcjach. Do wyboru są modele bezdotykowe, które uruchamiają się automatycznie w momencie, gdy zostanie wykryty ruch. Ponadto odpowiednio dozują intensywność strumienia i jego temperaturę. Charakteryzuje je niskie zużycie wody. Nie wymagają obsługi dłońmi, dlatego są wyjątkowo komfortowe i higieniczne. Kolejne funkcjonalne modele to baterie termostatyczne. Ważnymi zaletami tego rozwiązania jest oszczędność wody, bezpieczeństwo (brak możliwości poparzenia) i wygoda użytkowania. Rozważając wybór baterii do kuchni, warto przejrzeć również pasujące do każdego zlewu modele wyposażone w filtr, dzięki któremu uzyskujemy wodę zdatną do picia prosto z kranu.

Popularne kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium