do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Jak dobrać syfon do zlewozmywaka?

Wybór syfonu wydaje się mało istotną kwestią. Często uważamy, że jest to tylko dodatek. To myślenie błędne! Syfon jest elementem, który ma wpływ na funkcjonalność strefy zmywania. Czy wybór konkretnego modelu, powinien być dokładnie przeanalizowany? Oczywiście, że tak! Dlatego w tym wpisie przedstawimy Ci aspekty, które należy rozważyć przed zakupem konkretnego modelu!

Czym jest syfon?

Syfon jest jednym z podstawowych elementów każdej kuchni, jak i łazienki. Bez niego nie jest możliwe działanie prawidłowego systemu kanalizacyjnego. Rodzaje syfonów, które są obecnie projektowane, dostosowane są konkretnie do danego pomieszczenia. Inny syfon należy zamontować przy wannie, a inny w kuchni do zlewozmywaka. Różnią się one nie tylko budową, ale również wykonaniem. Poszukujesz syfonu do zlewozmywaka? Zapoznaj się dokładnie ze wskazówkami, które uwzględnimy w tym wpisie. Wybór modelu, który spełni wszystkie oczekiwania - nie będzie już trudnym zadaniem.

Syfon do zlewozmywaka - co warto wiedzieć

Jak już zaznaczyliśmy na początku tego wpisu wybór syfonu do zlewozmywaka to bardzo ważna kwestia. Nie można traktować tej decyzji z przymrużeniem oka. Potrzebny jest on do każdego zlewozmywaka. Bez względu na to, w jakim kolorze, czy z jakiego materiału został stworzony. Choć jest on niewidoczny, to pełni bardzo ważną rolę. Odpowiada nie tylko za prawidłowe odprowadzanie wody z komór zlewozmywaka, ale również na zatrzymywanie się nieprzyjemnych zapachów. Wybierając konkretny model należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które omówimy poniżej!

Jakość wykonania to podstawa!

Organizacja prawidłowego odprowadzania wody wymaga zainstalowania wysokiej jakości syfonu. Wybór tego elementu, powinna być dokładnie przeanalizowana. Nie może to być pierwszy model, który spotkamy w sklepie internetowym czy stacjonarnym. Podjęcie decyzji musi uwzględniać ważne kwestie. Przede wszystkim materiał, z którego stworzono syfon. Które są dedykowane do zainstalowania w kuchni? Już podpowiadamy!

Syfon z tworzywa sztucznego

Zgodnie z materiałami, z których wytwarza się urządzenia sanitarne, to jeśli chodzi o syfony, to produkuje się je z mosiądzu, stali lub tworzywa sztucznego. Jednak, jeśli chodzi o wybór syfonu do zlewozmywaka - to najczęściej stosowanym wyborem, są modele wykonywane z tworzywa sztucznego. Jest to materiał wyróżniający się trwałością i dużą wytrzymałością, jak i niską ceną. Spełnia swoją funkcję. Wadą, która nie zachęca nas do wyboru syfonów mosiężnych - jest ich wysoka cena. Dlatego eksperci coraz częściej decydują się na syfony z tworzywa sztucznego. Są sprawdzone i bezpieczne!

Syfon z przelewem czy bez?

Większość zlewozmywaków dostępnych jest w zestawie z syfonem. Jednak czas sprawia, że musimy go wymienić. Warto już wcześniej zapoznać się z ważnymi informacjami, dzięki którym wybierzemy odpowiedni produkt. Już wyżej omówiliśmy kwestię materiału, jak i wykonania. Teraz poruszymy kwestię z przelewem czy bez. To bardzo ważne!

Zacznijmy od tego, czym jest przelew. Wiele osób tak naprawdę nie wie, czym jest ten element. A więc przelew to specjalny otwór w komorze zlewu lub na ociekaczu, który w momencie zablokowania lub zatkania głównego odpływu, zabezpiecza przed wylaniem się wody poza zlewozmywak. Syfon z przelewem jest więc bezpieczniejszym wyborem. My nie mamy co do tej kwestii żadnych wątpliwości. Sądzimy, że osoby, które wymieniają syfon na nowy, powinny sięgnąć na ten z przelewem. Jego koszt nie jest duży, a daje gwarancję bezpieczeństwa.

Korek automatyczny czy ręczny?

Syfony do zlewozmywaków różnią się między sobą budową, jak i wykonaniem. Tę kwestię należy uwzględnić podczas zakupu, jak i to, czy warto zdecydować się na korek automatyczny, czy ręczny. Jeśli chodzi o syfon ręczny - to pewnie wszystkim znany jest ten produkt. Nie jest to model, który prezentuje się estetycznie. A ponadto istnieje ryzyko, że można go zgubić - podczas sprzątania. Korek automatyczny - prezentuje się nowocześnie, a ponadto jest bezpieczniejszy w użytkowaniu. Tego rodzaju rozwiązanie to również wygoda użytkowania. Dostępne są modele, które uruchamiamy za pomocą specjalnego przycisku lub dźwigni. Mechanizm korka znajduje się pod zlewozmywakiem, a u góry widoczne jest tylko pokrętło. Zdecydowanie to rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Jest to zasługa nie tylko komfortu, ale estetyki. Ogromną zaletą korka automatycznego jest również fakt, że nie musimy zbytnio moczyć rąk.

Syfony

Kuchnia to wizytówka domu - wybierz wysokiej jakości produkty!

Kuchnia jest w wielu przypadkach wizytówką domu. Dlatego wybierając poszczególne elementy, należy brać pod uwagę kilka ważnych aspektów. Estetyka, elegancja oraz czas użytkowania. Poszukując produktów, a w tym syfonu do zlewozmywaka, poświęć chwilę na wizytę w sklepie internetowym taniezlewozmywaki.pl. Asortyment jest tak urozmaicony, że bez większych trudności znajdziesz model spełniający wszystkie oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium