do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Jaka bateria do kuchni?

Wiesz na pewno, że urządzanie nowej kuchni czy też remontowanie posiadanej wiąże się z wieloma istotnymi wyborami. Niektóre z nich będą miały wpływ wyłącznie na docelowy wygląd całego pomieszczenia, inne z kolei z całą pewnością wpłyną także na jego funkcjonalność. Właśnie dlatego niektórych zakupów nie należy robić pochopnie, a po wcześniejszym namyśle. Dotyczy to między innymi wyboru baterii kuchennej, czyli jednego z najistotniejszych elementów tego pomieszczenia. Czy ktokolwiek wyobraża sobie, aby w kuchni mogło zabraknąć dostępu do wody? Chyba nie – i wcale nie ma tutaj znaczenia, jaki metraż aranżujesz. Wybór baterii jest bardzo ważny, dlatego dzisiaj opowiemy o tym, w jaki sposób wybrać naprawdę świetnie wykonane modele. Na szczęście to prostsze, niż mogłoby się wydawać!

Zwróć uwagę na sposób montażu

Chociaż bateria jest zawsze umiejscowiona nad zlewozmywakiem, sposób jej montowania może być różny. Na rynku znajdziesz bowiem zarówno baterie stojące, jak i baterie naścienne. Czym one się różnią? Wersje stojące, jak sama nazwa wskazuje, montuje się po prostu bezpośrednio na zlewie. Można więc zauważyć wybrany model w pełnej okazałości. To oczywiście nie jest jedyna zaleta takiego rozwiązania. Stojące baterie bardzo łatwo się montuje, a co za tym idzie – również demontuje. Ich podłączenie do instalacji wodnej też nie jest problematyczne. Ten typ baterii można zastosować w tradycyjnych i w całkowicie nowoczesnych kuchniach. Aktualnie to wersje, które wśród klientów cieszą się największym uznaniem.

Baterie naścienne są o wiele mniej popularne niż kiedyś, jednak nadal są wybierane do wielu kuchni. Tutaj masz z kolei do czynienia z mechanizmem, który jest wbudowany w ścianę. Taką baterię jest więc i trudniej zamontować, i trudniej wymienić. Dodatkowo wybór tego rodzaju produktu wiąże się z koniecznością działań już na etapie budowania kuchni, ponieważ później może być trudno ją umocować. Jeżeli teraz w Twojej kuchni znajduje się bateria ścienna i masz ochotę wymienić ją na stojącą, musisz liczyć się z wieloma utrudnieniami.

Lepiej wybrać baterie jednouchwytowe czy dwuuchwytowe?

Jeżeli udało Ci się już dopasować interesujący Cię sposób montażu baterii, możesz zastanowić się nad tym, ile powinna mieć uchwytów. Na kupujących czekają przede wszystkim wersje wyposażone w jeden lub dwa uchwyty. Te drugie najczęściej można spotkać w restauracjach i hotelach, niemniej jednak zdarza się, że decydują się na nie także osoby prywatne.

Baterie jednouchwytowe cieszą się uznaniem przede wszystkim ze względu na to, że są maksymalnie wygodne. Ich obsługa nie sprawia problemów nawet dzieciom, ponieważ regulacja temperatury wody zajmuje naprawdę niewiele czasu. Jeżeli chodzi o inne zalety tego rozwiązania, to należy również wskazać na to, że ten typ baterii pobiera o wiele mniej wody. Dzięki temu można spodziewać się o wiele niższych rachunków niż wtedy, gdybyś postawił na typ dwuuchwytowy.

Jeśli jednak to właśnie dwuuchwytowe baterie doskonale pasują do Twojej kuchni, musisz wiedzieć, że składają się one z dwóch różnych pokręteł. Jedno jest dostosowane do ciepłej wody, a drugie – do zimnej. Za ich pomocą będziesz mógł również ustawić interesujące Cię natężenie strumienia. W zależności od tego, czy będziesz chcieć, aby lało się dużo wody, czy tylko trochę.

Przy rozróżnieniu tych dwóch typów baterii na pewno warto wskazać na jeszcze jedną przewagę baterii jednouchwytowych – można je bowiem praktycznie bez żadnego problemu obsługiwać jedną ręką. Właśnie dlatego trudno odmówić im o wiele większej praktyczności.

Dopasuj również odpowiednią wylewkę

Kolejna niezwykle istotna kwestia związana z bateriami kuchennymi to wylewka. Również jej wybór ma ogromny wpływ na to, czy dana bateria będzie w codziennym użytkowaniu komfortowa i wygodna, czy może jednak pozostawi sporo do życzenia. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze egzemplarze, to możemy tutaj wskazać na przykład na całkowicie klasyczną wylewkę. Chociaż nie jest ona zbyt wysoka, świetnie sprawdza się podczas wykonywania codziennych obowiązków w kuchni. Klasyczna wylewka jest idealnym wyborem przede wszystkim do głębokiego zlewu.

Doskonałym i bardzo innowacyjnym rozwiązaniem jest także bateria z wyciąganą wylewką. Nic więc dziwnego, że na taki typ wylewki decyduje się coraz więcej osób. Ten model pozwoli Ci na przykład swobodnie nalać wodę do naczynia, które znajdzie się poza zlewem. Jeżeli uwielbiasz gotować lub planujesz zakup ogromnego, dwukomorowego zlewu, to taka wylewka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Być może w urządzanym przez Ciebie wnętrzu sprawdzi się równie popularna wylewka obrotowa. Najczęściej wybierają ją osoby, które decydują się na zakup zlewów dwukomorowych. Bateria z obracaną wylewką nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a przy tym umożliwia komfortowe korzystanie z obu komór danego zlewozmywaka.

Baterie do kuchni

Odpowiedni materiał i dodatkowe funkcje baterii kuchennych

Podczas wyboru baterii musisz zwrócić uwagę także na to, czy została wyposażona w jakieś dodatkowe funkcje. Współcześni producenci bardzo często decydują się na przykład na umieszczenie filtru do wody pitnej, co zdecydowanie cieszy osoby starające się żyć w duchu eko. Jeżeli uda Ci się już ustalić, jakie funkcje powinien spełniać wybrany przez Ciebie wariant, możesz zastanowić się nad tym, jak powinien się prezentować. W zależności od tego, o jakiej aranżacji marzysz, dobierz baterię w odpowiednim kolorze i wykończeniu. Najczęściej spotykane, a co za tym idzie – najpopularniejsze, to oczywiście srebrne baterie chromowane, ale możesz zdecydować się także na bardzo nowoczesne modele czarne. Urządź swoją kuchnię w taki sposób, aby spędzanie w niej czasu było prawdziwą przyjemnością.

Jesteśmy pewni, że nasze wskazówki sprawią, iż wybór interesującej baterii do Twojej kuchni nie będzie już żadnym wyzwaniem! Zwróć uwagę na materiał, z którego dana bateria jest wykonana, sposób montażu, wylewkę i liczbę uchwytów, a następnie zamów egzemplarz, który Ci się spodoba, i ciesz się wyjątkową aranżacją swojej kuchni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium