do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Mieszacz wody - Co to dokłądnie jest?

Każde pomieszczenie sanitarne powinno zostać wyposażone w odpowiednie mieszacze wody. Ich zadaniem jest zapewnienie dopływu wody o określonej temperaturze. Funkcjonowanie bez tego elementu jest wręcz zjawiskiem niemożliwym. Dlatego przed wyborem konkretnego modelu, warto zastanowić się nad tym, jaki mieszacz wody wybrać. Podpowiemy w tym wpisie, na co dokładnie zwrócić uwagę!

Mieszacz wody - rodzaje

Mieszacz wody to urządzenie, które z dnia na dzień zyskuje na popularności. W szczególności, jeśli chodzi o system centralnego ogrzewania. To element, który poprawia komfort korzystania z tego systemu. Steruje pracę, a ponadto zmniejsza eksploatację. To przekłada się na dłuższą pracę pieca. Zastanawiasz się nad zakupem mieszacza wody? Nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Już wyjaśniamy!

Mieszacz wody jest elementem, który odpowiada za zmieszanie wody, która pochodzi z dwóch obiegów. Jeśli chodzi o instalację wysoko i niskotemperaturową, to obie są zasilane cieczą. W związku z tym mieszacza ma za zadanie wymieszać te dwa strumienie wody. Warto też wspomnieć, że dostępne są różnego rodzaju mieszacze wody. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się mieszacze wody termostatyczne. Jest to zasługa tego, że działa on samoczynnie. Nie ma znaczenia tu, jakie są parametry zimnej i ciepłej wody - on samodzielnie zmienia proporcje. Dostępne na rynku są również mieszacze wody automatyczne. Wyposażone są w specjalny siłownik elektryczny, który sterowany jest przez regulator pieca. To on kontroluje i steruje pracą, uwzględniając warunki zewnętrzne.

Zawory mieszające trójdrożne i czterodrożne

Jeśli chodzi o rodzaje to producenci, stosują również podział nie tylko ze względu na rodzaj sterowania, ale również zastosowania. Dostępne są zawory trójdrożne i czterodrożne. Czym się różnią? Już odpowiadamy!

 

 

Zawór trójdrożny to produkt dedykowany do nowoczesnych instalacji. Może być elementem centralnego ogrzewania czy instalacji chłodniczej. Jego zadaniem jest wymieszanie odpowiedniej ilości ciepłej wody z zimną. Tego rodzaju zawory stosowane są również w przypadku ogrzewania podłogowego. Jeśli chodzi o zawór trójdrożny to jest on stosowany w przypadku stosowania ogrzewania na paliwo stałe. Posiadają dodatkową funkcję. Podnoszą temperaturę, która powraca do kotła. Tego rodzaju element rozprowadza konkretną ilość podgrzanej wody do instalacji, a pozostałą umieszcza w pompie.

Mieszacz wody

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium