do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Syfon automatyczny a tradycyjny - Różnice, jaki wybrać?

Syfon jest obowiązkowym wyposażeniem każdego zlewozmywaka. Odgrywa bardzo ważną rolę. Niweluje nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale również pełni kluczową rolę w odprowadzaniu wody z komory. Wyróżniamy syfony automatycznej, jak i tradycyjne. Jaki wybrać? Sprawdź już teraz czym się różnią, a następnie podejmij decyzję.

Korek automatyczny - zalety

Propozycją, która w ostatnim czasie zyskała na uznaniu, jest korek automatyczny. Prezentuje się on estetycznie, a ponadto wpływa korzystnie na zachowanie czystości w sferze zmywania. Wyposażony jest w specjalny mechanizm, który umożliwia zamykanie, jak i otwieranie spustu. Dostępne są modele, które posiadają specjalną dźwignię lub guzik. Mają ogromną zaletę, a jest nią wygoda w użytkowaniu. Nie musimy za bardzo moczyć rąk, aby zablokować odpływ. To zdecydowanie wpływ na higienę w kuchni.

 

Korek tradycyjny - zalety

Korek klasyczny - to rozwiązanie, które stosowane było przez wiele lat. Nikt w tamtym momencie, nie wyobrażał sobie innego wyjścia. Tego rodzaju korek to nic innego, jak sitko, które za każdym razem się wyjmuje i nakłada. Tu zdecydowanie musimy moczyć ręce. Nie ma innej możliwości. Tego rodzaju korki są już rzadziej wybierane z kilku względów. Nie prezentują się estetycznie, a ponadto ich użytkowanie to żadna przyjemność. Dlatego, jeśli mamy możliwość wyboru koraka - warto sięgnąć po automatyczny. Ważne jest, aby dopasować go kolorystyczne do zlewozmywaka, czy umywalki.

 

Większość producentów oferują zlewozmywaki czy umywalki wraz z syfonem. Jednak są sytuacje, gdy syfon ulega uszkodzeniu. Warto w takiej sytuacji wiedzieć, czym się różnią te modele. Jeśli zapoznałeś się z tym wpisem - to oznacza, że jesteś gotowa na zakup syfonu. Dostępność modeli oraz wysokiej jakości wykonania sprawi, że na pewno wybierzesz taki, który spełni Twoje wymagania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium