do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Syfon zlewozmywakowy - Co to jest i jaki wybrać?

Syfon zlewozmywakowy - Co to jest i jaki wybrać?

Syfon to niezbędny element każdego zlewozmywaka. Pełni bardzo ważną rolę w odprowadzaniu wody z komory zlewu. Zatrzymuje również nieprzyjemne zapachy. Wielu producentów oferuje w zestawie zlewozmywak z syfonem. Każdy z nich wyposażony jest w odpowiedni rurki, nakrętki, jak i korek. Tu wyróżniamy dwa rodzaje automatyczny lub tradycyjny. Jego wybór również powinien być dokładnie przemyślany. Mianowice korek wpływa na komfort użytkowania zlewozmywaka, jak i estetykę. W tym artykule poruszymy kwestię syfonu do zlewozmywaka. Omówimy kwestię wykonania syfonów oraz udzielimy wskazówek, na jakie szczegóły należy zwracać uwagę podczas zakupu.

Syfony do zlewozmywaka - rodzaje

Syfon do zlewozmywaka to element, który jest niewidoczny. Schowany jest w szafce. Jednak jak już wspomnieliśmy na początku, odgrywa bardzo ważną rolę w obiegu instalacji kanalizacyjnej. Na rynku spotykamy syfony, które różnią się między sobą budową, jak i wykonaniem. Jeśli chodzi o kwestię budowy to, wyróżniamy następujący podział:

  • syfony butelkowe - są one bardzo wąskie. Wymagają okresowego czyszczenia
  • syfony rurowe typu U - są częściej wybierane z kilku względów. Przede wszystkim to modele samoczyszczące, a więc nie gromadzą się w nich zanieczyszczenia. Wadą jest trudność czyszczenia, jeśli zachodzi tak potrzeba. Należy syfon rozebrać.

Wybór syfonu do zlewozmywaka powinien uwzględniać nie tylko jego budowę, ale również wiele innych aspektów. Sprawdź, co jest ważne.

Syfon do zlewozmywaka - co jest ważne? Odpowiadamy!

Syfon do zlewozmywaka? Może się wydawać, że wybór modelu nie powinien nam sprawić większych trudności. Jeśli tak uważasz - to już teraz wyjaśniamy, że nie zawsze jest to takie proste. Jest to spowodowane tym, że syfon powinniśmy dobrać do konkretnego zlewozmywaka. Są kwestie, które muszą wpłynąć za zakup tego elementu.

Pierwszym aspektem, który wpływa na to, który syfon będzie pasował do zlewozmywaka - jest średnica odpływu. Odpływy zlewozmywakowe mają najczęściej 1,5 lub 3,5 cala. Są to parametry standardowe. Choć na rynku spotkać można również zlewozmywaki z odpływem kwadratowym. Kolejną kwestią jest liczba komór - to również należy sprawdzić. Nie są to jedyne cechy, które wpływają na to, który syfon będzie odpowiedni. Należy na dłuższą chwilę zatrzymać się przy materiale, z którego wykonano syfon do zlewozmywaka. Poniżej wskażemy materiały, z których projektuje się syfony.

Materiał syfonu - sprawdź dokładnie!

Syfony do zlewozmywaka różnią się między sobą budową, jak i wykonaniem. Najczęściej można spotkać modele wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest on w pełni odporny na korozję, a także na działanie różnego rodzaju środków chemicznych. Ponadto modele te wyróżniają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wada tego rodzaju syfonu jest mało estetyczny wygląd.

Syfony do zlewozmywaka wykonywane są również z miedzi. Te prezentują się elegancko. W sytuacji, gdy będzie on widoczny - warto zdecydować się na te modele. Są one również odporne na działanie wody i korozję. Ponadto są one często chromowane, co podnosi ich efekt wizualny. Warto wiedzieć, że tego rodzaju syfony do zlewozmywaka są nieco droższe niż te z tworzywa sztucznego.

Syfony

Syfon - z przelewem czy bez?

Jeśli już wiemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, jeśli chodzi o średnicę, materiał - to czas zastanowić się, czy wybrać model z przelewem, czy bez. Przelew to element, który zapobiega wydostaniu się wody poza zlewozmywak w momencie awarii syfonu. Jest praktyczny. Warto wyposażyć się w ten element, gdyż gwarantuje bezpieczeństwo. Wyróżniamy dwa rodzaje przelewów: przelew horyzontalny w ociekaczu lub poziomy w zlewozmywaku. Poza tą kwestią warto sprawdzić dodatkowe funkcje. Czy model ma korek automatyczny, czy klasyczny. Bardzo ważne jest sprawdzenie, czy syfon ma podłączenie do zmywarki oraz to, czy jest to model Safe Space. Syfony te oszczędzają miejsce pod szafką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium