do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Umywalka nablatowa - co to jest i jaką wybrać?

Zakup umywalki nablatowej wiąże się z wieloma dylematami. Po pierwsze, trzeba zdecydować się, czy ma być ona stylizowana przykładowo na lata 60, a może chcesz wybrać klasykę i nowoczesność? Warto rozpatrzyć również rozmiar umywalki, materiał oraz to, jaką baterię do niej dopasować. Te wszystkie aspekty mogą utrudnić wybór konkretnego modelu. Jeśli nie wiesz, czy powinieneś wybrać umywalkę nablatową ― sprawdź, co podpowiadamy w tej kwestii.

Umywalka nablatowa ― co warto wiedzieć?

Umywalka nablatowa ze względu na swój nowoczesny i elegancki wygląd coraz częściej znajduje się w wielu łazienkach. Ta oryginalna ceramika nie tylko efektownie się prezentuje, ale pozwala w warunkach komfortowych spędzić chwilę podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Jaką umywalkę nablatową wybrać i na jakiej wysokości ją zamontować? Są to kwestie bardzo ważne i przekładają się na komfort użytkowania. Sprawdź, czy istnieje optymalna wysokość montażu i które modele są godne polecenia przez projektantów wnętrz.

Umywalka nablatowa ― na jakiej wysokość powinna być zamontowana?

Nowoczesny styl zawitał do łazienek pewnie, nie ustępując miejsca innym stylom aranżacyjnym. Producenci oferują innowacyjne kabiny prysznicowe, a teraz również umywalki nablatowe, które potrafią zaskoczyć m.in. wykonaniem i kolorystyką. To produkt, który nie tylko spełnia swoją podstawową funkcję, ale jest również elementem dekoracyjnym. Podczas podejmowania decyzji o wyborze umywalki nablatowej, należy pod uwagę brać jej sposób montażu. Jest on zdecydowanie inny niż w przypadku umywalki podwieszanej. Jak sama nazwa wskazuje, umywalkę montuje się na blacie, w taki sposób, aby górna krawędź misy znajdowała się na wysokości 85-90 centymetrów od posadzki. To parametry najczęściej polecane przez projektantów. Dlaczego? Przede wszystkim ta wysokość gwarantuje wygodę podczas użytkowania. Należy jednak pamiętać, że ta kwestia powinna być rozpatrywana indywidualnie.

Umywalka nablatowa ― zalety i wady

Umywalka nablatowa to wciąż nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje na popularności i wyróżnia się na tle innych umywalek. Jedną z ważniejszych zalet jest możliwość uzyskania dużej przestrzeni oraz możliwość wykorzystania blatu. Należy jednak brać pod uwagę, że umywalka nablatowa wymaga dużej dokładności podczas codziennej pielęgnacji. Ogromną zaletą jest również wysoki komfort użytkowania. Czy jest to rozwiązanie, które ma wady? Jedyną, która wskazywana jest przez użytkowników, to wyższa cena. Należy tu jednak brać pod uwagę fakt, że zakup umywalki to inwestycja na lata.

Z jakiego materiału wybrać umywalkę nablatową?

Na rynku znajduje się wiele propozycji umywalek nablatowych. Jeśli chodzi o surowiec, z którego został wykonany, to projektanci polecają nam kilka rozwiązań. Poniżej przedstawimy te, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Jednym z materiałów, z którego wykonywane są umywalki, jest ceramika. Użytkownicy decydują się na ten materiał ze względu na ogrom zalet. Surowiec ten prezentuje się elegancko, a ponadto wyróżnia się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Poza nim warto zwrócić uwagę na konglomerat, który tworzony jest z kamienia. To wybór, który prezentuje się estetycznie i stylowo. Innym rodzajem materiału, który również spotyka się z pozytywnymi opiniami, jest marmur. Surowiec ten prezentuje się luksusowo, jest to jednak wybór, za który musimy zapłacić większą cenę niż w przypadku ceramiki lub konglomeratu. Producenci oferują również umywalki nablatowe wykonane ze szkła hartowanego czy drewna. Mimo wszystko wybór powinien przede wszystkim uwzględniać styl oraz indywidualne wymagania.

Umywalka nablatowa ― jaki kształt wybrać?

Producenci umywalek nablatowych zaskakują nie tylko kolorem, ale również formą. Współczesne technologie pozwalają na tworzenie różnych kształtów. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia projektantów. Należy tu wspomnieć, że są modele, które są najchętniej wybierane przez wiele osób. Są to umywalki nablatowe prostokątne i owalne. To one są wygodne w użytkowaniu i pasują do wielu elementów wyposażenia łazienki. Owalne mają ogromną zaletę ― łatwość czyszczenia, natomiast modele prostokątne dają większą przestrzeń i wygodę podczas mycia. Należy jednak pamiętać, że wygodna umywalka to taka, której średnica ma około 40 centymetrów i sporą głębokość.

Umywalka nablatowa ― podsumowanie

Umywalka nablatowa to eleganckie i nowoczesne rozwiązanie. Jest ona przeznaczona do łazienek, w których dysponuje się większą przestrzenią. To w nich prezentują się efektownie i ponadczasowo. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy to dobry wybór, to my podpowiadamy, że tak. Wybierz już dziś model, który spełni Twoje wymagania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium