do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Zlew pod oknem - Zalety i wady

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni jest zlewozmywak. Ze względu na różnorodne aranżacje można umieścić go w różnym miejscu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuchnie, w których zlewozmywak umieszczony jest pod oknem. Czy takie rozwiązanie ma tylko zalety, a może i wady? Możemy spotkać się z różnymi opiniami na ten temat. My poniżej przedstawimy Ci zlew pod oknem w różnych zestawieniach. Wybór już jest kwestią indywidualną!

Zlew pod oknem - czy to dobry pomysł?

Zmywanie naczyń to jedna z codziennych czynności. Nawet jeśli posiadamy zmywarkę, to są naczynia, które myjemy ręcznie. Jest to spowodowane zaleceniami producenta. W szczególności, gdy jest to zastawa, na której nam w szczególności zależy. Dlatego wybór zlewozmywaka to już nie tylko kwestia estetyki i elegancji, ale również funkcjonalności. Rozważasz umieszczenie zlewu pod oknem? Myślisz, czy to będzie dobry pomysł? Wiele osób, które już zdecydowało się na ten wariant - uważają, że to była bardzo dobra decyzja. Chcesz mieć pewność - zapoznaj się dokładnie z poniższym wpisem. Poznasz tu zalety i wady tego rozwiązania.

Największą zaletą umieszczenia zlewu pod oknem, jest widok. Nie dla każdego czynność zmywania naczyń jest przyjemnością. Dlatego widok, który jest przyjemny dla oczu - przykładowo ogrodu, czy bawiących się dzieci, sprawia, że ta czynność przebiega w miłych warunkach. Kolejną zaletą jest również fakt, że myjąc naczynia pod oknem mamy odpowiednie oświetlenie. Przykładowo zlew narożny - nie zapewnia tak optymalnych warunków, jeśli chodzi o jasność. Myjąc naczynia pod oknem, nie zawsze musimy używać światła. To wpływa zdecydowanie na oszczędność energii elektrycznej. Zlew pod oknem to duże walory estetyczne wizualne. Dostępność ciekawych modeli sprawia, że wybór tego, który spełni wymagania nie będzie trudny!

Wady zlewozmywaka pod oknem

Pomimo tego, że wskazaliśmy wiele zalet zastosowania zlewu pod oknem to są osoby, które sceptycznie podchodzą do tego tematu. Jest to uzasadnione następującymi powodami. Poniżej przeanalizujemy wszystkie, aby dokonanie przez Ciebie wyboru, nie było pomyłką.

Jedną z wad, która decyduje o tym, że nie zawsze decydujemy się na montaż zlewu pod oknem, jest sposób otwierania właśnie okien. Taka sytuacja ma miejsce, w szczególności, gdy źle dobierzemy wymiary kuchni do okna. Dlatego idealnym wyborem, jest skorzystanie z profesjonalnej firmy, która udzieli nam wsparcia. Nie zawsze działanie na własną rękę - wychodzi nam na dobre. Problematyczna może okazać się również czystość okna, aa co się z tym wiąże większa systematyczność mycia tego elementu. Dodatkowo, z powodu umieszczenia zlewu w tym miejscu - mycie okien również jest problematyczną kwestią. Dostęp do okna jest zdecydowanie utrudniony.

Kłopotliwą kwestią jest również zamontowanie suszarki. W standardowym ułożeniu szafkę nad zlewozmywakiem, wykorzystujemy na suszarkę. W przypadku montażu pod oknem, zmuszeni jesteśmy wykorzystać część blatu na umieszczenie suszarki. Problem jest, gdy nie dysponujemy tak dużą przestrzenią, aby stracić miejsce na blacie. Dlatego decydując się na zlewozmywak przy oknie, warto rozważyć model z ociekaczem. Wówczas odchodzi nam montaż suszarki.

Montaż grzejnika? Jak prezentuje się ta kwestia?

Jest jeszcze jeden problem, o którym należy wspomnieć. Mianowicie jest to montaż grzejnika. Jeśli dysponujemy mniejszą kuchnią to tak naprawdę nie ma innego miejsca, aby wybrać miejsce inne niż pod oknem. Jest na to jednak rozwiązanie. Musi ono być dużo wcześniej opracowane. Na myśli tu mamy ogrzewanie podłogowe. Jeśli to wybór, który nie jest dedykowany dla każdej przestrzeni kuchennej. Eksperci proponują również umieszczenie grzejnika w szafce pod oknem. Ważne, aby wyciąć tu odpowiednie otwory. Dlatego decydując się na meble, należy koniecznie o tym wspomnieć. Jednak nie da się ukryć, że najlepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe.

Aranżacja kuchni ze zlewozmywakiem pod oknem - co warto wiedzieć?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zlewozmywak pod oknem, warto dokładnie przeanalizować aranżację kuchni, aby prezentowała się elegancko i była funkcjonalna. Jak już wyżej wskazaliśmy, można zastosować specjalny zlew z ociekaczem. Problem suszarki jest tu rozwiązany.

Wybierając zlewozmywak pod oknem, warto przemyśleć dokładnie wybór szafek. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, a więc bez problemu, powinniśmy wybrać te, które spełnią nasze wymagania. Jeśli chodzi o kolor - to najlepiej wybierać jasne odcienie. Są to kolory zalecane przez projektantów do tego rodzaju aranżacji.

Zlew pod oknem

Każda aranżacja i stosowane rozwiązania mają swoje zalety i wady. Nie ma chyba idealnego pomysłu, który spełni wymagania osób o różnych upodobaniach. Ważne jest, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji, dokładnie przeanalizować zalety i wady. W trakcie codziennego użytkowania nie będziemy rozczarowani z naszego wyboru. Ostateczna decyzja powinna uwzględniać wszystkie nasze oczekiwania, jak i wymagania. To inwestycja na kilka lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium