do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Zlew przy lodówce. Czy to dobry pomysł?

Zlew przy lodówce. Czy to dobry pomysł?

Wydawać by się mogło, że podczas urządzania kuchni, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Ale czy na pewno? Przy obecnie dostępnych rozwiązaniach designerskich, metraż pomieszczenia nie stanowi większego problemu. Wymyślamy rozwiązania, które ułatwią nam pracę w kuchni, ale też takie, które sprawią, że będzie ona wyglądała wyjątkowo. Dokonując wyboru wyposażenia kuchni, planujemy układ mebli, sprzętu AGD czy zlewozmywaka. Zdarza się, że ten ostatni umiejscowiony jest blisko lodówki. Warto jednak dobrze przemyśleć ten wybór.

Montaż zlewozmywaka a bezpieczeństwo użytkowania

Zlewozmywak jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, a wybierając dla niego miejsce, kierujemy się przede wszystkim wygodą użytkowania. Usytuowanie zlewu w pobliżu lodówki nie jest jednak najlepszym pomysłem. Żadne urządzenie elektrycznie nie powinno znajdować się w pobliżu wody. Dla wygody użytkowania zlewozmywak powinniśmy umiejscowić pomiędzy lodówką a kuchenką gazową lub zmywarką. Należy jednak pamiętać, aby miejsce do zmywania było oddzielone od urządzeń elektrycznych blatem, a wszelkie instalacje przewodzące prąd powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Jeszcze do niedawna wybór miejsca na zlewozmywak ograniczał dostęp do przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Wśród dzisiejszych rozwiązań remontowych znaleźć można odpowiednie materiały pozwalające na przesunięcie nieco zlewu tak, by nie musiał stać koło lodówki.

Skoro nie przy lodówce, to gdzie?

Wybierając zlewozmywak idealny do naszej kuchni, musimy brać pod uwagę przede wszystkim wielkość pomieszczenia. Jeśli dysponujemy małą kuchnią, najważniejszym kryterium przy wyborze zlewu będzie szerokość blatu. Od blatu bowiem zależy, jak szeroki zlewozmywak możemy zamontować. Natomiast głębokość zlewozmywaka, uzależniona będzie od tego, czy chcemy dodatkowo wykorzystać przestrzeń w szafce pod nim. Jak widać, wybór odpowiedniego zlewu jest trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Na szczęście producenci wychodzą z pomocnymi propozycjami.

Kuchenna wyspa — nowoczesne i praktyczne rozwiązanie

Szczęśliwi posiadacze dużych kuchni mają zdecydowanie mniejszy problem z usytuowaniem zlewozmywaka. W dużych pomieszczeniach kuchennych lub salonach z aneksem kuchennym poleca się zastosowanie wyspy, która oddziela część kuchenną od jadalni. Wielkość wyspy umożliwia czasami montaż zarówno zlewozmywaka, jak i płyty indukcyjnej, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce na blacie kuchennym. Producenci mebli kuchennych proponują również rozwiązanie w postaci półwyspu ze zlewozmywakiem, który pozwala na odsunięcie zlewu od urządzeń elektrycznych i uzyskanie dodatkowej powierzchni na blacie.

Zlewozmywak pod oknem

Takiego wyboru dokonują osoby posiadające dostęp do przyłącza wodno-kanalizacyjnego pod oknem. Dostęp do światła dziennego umila wszelkie czynności wykonywane z użyciem zlewu, pozwala na oszczędzanie energii elektrycznej i dba o nasze oczy. Dla wszystkich tych, którzy spędzają w kuchni długie godziny i uwielbiają rodzinne gotowanie, zdecydowanie poleca się takie rozwiązanie.

Zlew w narożniku

Jeśli dysponujemy ograniczoną powierzchnią blatu, usytuowanie zlewu w rogu będzie doskonałym rozwiązaniem. Takie umiejscowienie pozwala dobrze zagospodarować dostępną przestrzeń. Zlewozmywaki narożne dostępne są w wersji z ociekaczem z jednej lub z obu stron zlewu, ale spotkać można również modele bez ociekacza.

Ponieważ zlewozmywak jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni, powinien spełniać także walory dekoracyjne. Głównym kryterium, jakim często kierujemy się przy wyborze zlewu, jest nasz budżet, ale warto też poświęcić uwagę jakości i estetyce wykonania. Urządzanie kuchni nie jest czynnością powtarzaną co roku, warto więc postawić na zlew funkcjonalny i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Nie poleca się zakupu zlewozmywaków z mieszanki tworzyw sztucznych. Są to zdecydowanie najmniej trwałe zlewy dostępne w sprzedaży i z pewnością nie posłużą nam zbyt długo. Duże różnice temperatur oddziałujące na materiał, z jakiego zostały wyprodukowane, powodują wystąpienie uszkodzeń zagrażających bezpieczeństwu zarówno użytkownika, jak i jego kuchni.

Lepszym wyborem będzie zakup zlewozmywaka ze stali nierdzewnej. Są one odporne na rdzewienie, nie odkształcają się, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego problemu. Jeśli natomiast chcemy dodać kuchni wyjątkowego wyglądu, stawiamy na trwałość produktu i estetykę jego wykonania, zdecydowanie powinniśmy dokonać zakupu zlewozmywaka granitowego. Zlew wykonany z granitu nadaje kuchni elegancji i doskonale wpasowuje się w każdy styl pomieszczenia, zarówno nowoczesny, jak i retro. Granitowe zlewy są łatwe w utrzymaniu czystości i niemal niezniszczalne!

Popularne kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium