do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Zlew w blacie - Jak zamontować zlewozmywak wpuszczany w blat?

Zlewozmywak wpuszczany w blat to popularne rozwiązanie w kuchniach. Charakteryzuje się on wieloma zaletami, ale ma też pewne wady. Warto poznać je wszystkie, zanim zdecydujesz się na konkretny model. Należy mieć na uwadze, że remont kuchni nie należy do tanich i łatwych, a co za tym idzie, wszystkie propozycje, które się w niej znajdą powinny być przemyślane i dostosowane do naszych potrzeb.

Jak przygotować otwór do montażu zlewozmywaka?

Montaż zlewozmywaka to ważna część procesu aranżacji kuchni. Jednym z kluczowych etapów jest przygotowanie otworu w blacie. Odpowiednio wykonany otwór jest bardzo istotny dla stabilności i wygody użytkowania zlewozmywaka.

 • Przygotowanie otworu powinno rozpocząć się od wyboru odpowiedniego miejsca. Należy wybrać przestrzeń, która będzie wygodne w użytkowaniu, a także dobrze wpisze się w aranżację kuchni.
 • Następnie trzeba przygotować narzędzia do wykonania otworu, w tym wiertarkę, wkrętarkę, pilnik i ewentualnie pilarkę tarczową. W przypadku, gdy planujemy frezować otwór w blacie, potrzebny będzie odpowiedni zestaw do frezowania.
 • Przed przystąpieniem do wycinania otworu, musisz dokładnie zmierzyć wymiary zlewozmywaka i przełożyć je na blat. Należy pamiętać, aby otwór był nieco mniejszy niż wymiary zlewozmywaka, aby zapewnić stabilne i szczelne mocowanie.
 • Gdy już mamy dokładny szkic, należy zaznaczyć punkty, w których będziemy wycinać otwór.
 • W przypadku frezowania otworu należy postępować zgodnie z instrukcją tego zestawu. Pamiętaj, że to urządzenie może być niebezpieczne. Ważne jest, aby wykonywać ostrożnie i dokładnie, aby uniknąć uszkodzenia blatu.
 • Po wykonaniu otworu warto dokładnie oczyścić blachę z resztek piasku i pyłu, a także wyczyścić krawędzie otworu. Następnie można przystąpić do montażu zlewozmywaka.

Jak osadzić zlewozmywak w blacie?

Osadzenie zlewozmywaka w blacie to kolejny ważny etap montażu, który wpłynie bezpośrednio na stabilności i bezpieczeństwa użytkowania. Wymaga on odpowiedniego przygotowania blatu, dostosowanego do wymiarów zlewozmywaka oraz użycia właściwego materiału uszczelniającego. Poniżej przedstawiam kroki, jak osadzić zlewozmywak w blacie:

 • Przed przystąpieniem do osadzenia zlewozmywaka w blacie, należy dokładnie oczyścić i przygotować blat. Ważne jest, aby jego powierzchnia była idealnie gładka i pozbawiona wszelkich nierówności.
 • Kolejno należy przygotować odpowiednią uszczelkę. Można wykorzystać do tego celu specjalne wersje silikonowe lub gumowe, które będą idealnie dopasowane do kształtu zlewozmywaka i blatu.
 • Następnie trzeba ułożyć zlewozmywak na blacie, tak aby idealnie pasował do wyciętego wcześniej otworu. W przypadku zlewozmywaków wpuszczanych ważne jest, aby miał on równą powierzchnię przy blacie.
 • Po ułożeniu zlewozmywaka na blacie musisz zamocować go w odpowiednim miejscu. Do tego zadania można wykorzystać specjalne zaciski lub śruby, które należy dokręcić do maksymalnego napięcia.
 • Na końcu, po zamocowaniu zlewozmywaka, należy dokładnie uszczelnić miejsce połączenia blatu i zlewozmywaka. Można to zrobić przy pomocy specjalnego kleju lub silikonu.

Bateria i syfon – jak je zamontować?

Montaż baterii i syfonu to równie ważna kwestia. Właściwe osadzenie tych elementów zapewni nie tylko wygodne korzystanie ze zlewozmywaka, ale również będzie wpływać na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość całego systemu. Oto jak bezpiecznie zamocować te dwa elementy:

Przed przystąpieniem do montażu baterii, należy wybrać odpowiedni model do swojego zlewozmywaka, zwracając uwagę na jej wysokość, rodzaj uchwytu, typ wylewki itp. Następnie trzeba umieścić podkładki i uszczelki w miejscach, gdzie bateria będzie mocowana, tak aby zapewnić dokładne i stabilne ułożenie.

Zanim założysz syfon, musisz dokładnie oczyścić rury odpływowe i przewody kanalizacyjne. Następnie należy włożyć uszczelkę w kołnierz syfonu i umieścić go w otworze odpływowym. Po dokładnym wycentrowaniu syfonu trzeba zacisnąć nakrętki do momentu, w którym uszczelka zostanie dokładnie ściśnięta.

Po zamocowaniu baterii i syfonu musisz dokładnie połączyć je ze sobą przy pomocy odpowiednich wężyków. Warto zwrócić uwagę, aby nie przekręcić ani nie przesunąć ich zbyt mocno, aby nie doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Tak zamocowany zlewozmywak wpuszczany będzie służył przez długie lata, a przy tym będzie funkcjonalny, praktyczny i stylowy!

Popularne kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium