do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Zlewozmywak - Co to jest i jak wybrać odpowiedni?

Zlewozmywak to bardzo ważny element w każdej kuchni. Wybierając konkretny model możemy zdecydowanie podnieść komfort codziennych prac kuchennych. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać ten odpowiedni? Na to pytanie i wiele innych znajdziesz odpowiedź w poniższym wpisie. Zapraszamy do miłej lektury!

Remont kuchni - wybierz odpowiedni zlewozmywak

Podczas remontu kuchni musimy dokładnie się zastanowić, na jakie elementy warto się zdecydować. Z pewnością wybór zlewozmywaka to kwestia, którą należy bardzo dokładnie przemyśleć. W końcu jest to element, w którym myjemy naczynia, owoce, warzywa, jak i mycia rąk. Wybór modelu musi być uzależniony od tego, jaką przestrzeń mamy przeznaczoną na ten element. W przypadku, gdy kuchnia jest mała i tym samym nie mamy dużo miejsca na zlewozmywak - warto sięgnąć po modele jednokomorowe. Prezentują się one nowocześnie, a szeroka oferta sprawia, że bez problemu wybierzemy ten, który spełnia wszystkie wymagania. Duża kuchnia - tu zdecydowanie warto sięgnąć po zlewozmywak z dwoma komorami. Ciekawym rozwiązaniem są modele, które mają ociekacz. Ten element jest przydatny w kuchni. Można pozostawić na ociekaczu naczynia do całkowitego osuszenia. Poniżej we wpisie przedstawimy Ci aspekty, które warto rozważyć podczas zakupu zlewozmywaka. Zapraszamy!

Zwróć uwagę na materiał

Zlewozmywak to podstawowe wyposażenie kuchni. Wydawać się może, że wybór idealnego modelu - to sprawa prosta. Nie do końca tak jest. Decydując się na pierwszy model, który spotkamy bez szczegółowej analizy, popełniamy duży błąd. Nie tylko stracimy fundusze, ale również komfort pracy będzie na bardzo niskim poziomie. Chyba nie o to chodzi w kuchni? Oczywiście, że nie. Stoisz przed wyborem zlewozmywaka - zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany. To, jaki materiał wybierzemy, ma wpływ na czas użytkowania. Trwałość i odporność uszkodzenia mechaniczne - warto sprawdzić, czy interesujący nas model wyróżnia się tymi cechami.

Na rynku dostępne są zlewozmywaki granitowe, stalowe, jak i kompozytowe. Większym zainteresowanie ze względu na maksymalną twardość jest wokół zlewów granitowych. Ponadto materiał ten jest odporny na wysokie temperatury. Poza tym tego rodzaju zlewozmywaki nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarczy regularne czyszczenie.

Wielkość zlewozmywaka - to bardzo ważny aspekt

Rozmiar zlewozmywaka to jeden z najistotniejszych parametrów poza materiałów, które należy brać pod uwagę podczas zakupu. Wielkość mówi nam, jakie wymiary całkowite będzie miał dany model, a także ile centymetrów będą mierzyć komory. Małe zlewozmywaki dedykowane są małym kuchniom, jak i aneksom kuchennym. Takie rozwiązanie sprawdza się również w miejscach, gdzie zlewozmywak to tylko dodatek, gdyż mycie naczyń odbywa się głównie w zmywarce. Ponadto małe modele nie zajmują blatu, który pełni strefę roboczą. Mały to taki, który posiada jedną komorę i dużo mniejszy ociekacz. Zlewozmywaki o większych wymiarach to wybór do miejsc, w których mamy dużo miejsca, a montaż większego modelu, nie pozbawi nas blatu do prac roboczych. Duży rozmiar dedykowany jest również dla osób, które lubią gotować i spędzają dużo czasu w kuchni. Duże i głębokie komory ułatwiają mycie naczyń o dużych gabarytach. Wybierając konkretny model, należy dobrać do indywidualnych potrzeb i możliwości kuchni. Równie ważne jest to, aby zlew był dopasowany do mebli i innych elementów, które znajdują się już w kuchni.

Zlewozmywak, a sposób montażu - sprawdź to dokładnie!

Szafki, które wybieramy w klasycznych sklepach meblowych dostępne, są w standardowych rozmiarach. Dzięki temu możemy dopasować większość zlewozmywaków oferowanych przez polskich producentów. Najpopularniejsze rozmiary szafek to: od 40, 50, 60 i 80 centymetrów. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się dwie ostatnie pozycje. Wybór zlewozmywaków, jeśli chodzi o te parametry, jest ogromny. Nie powinniśmy mieć większych trudności z wyborem idealnego modelu. Decydując się na zlewozmywak, sprawdź rodzaj montażu. To bardzo ważna kwestia. Na rynku dostępne są modele wpuszczane w blat, jak i nablatowe. Przed wyborem dokładnie zapoznaj się z charakterystyką zlewozmywaka. To one określa sposób montażu.

Zlewozmywak kuchenny

Styl w kuchni, a zlewozmywak?

Decydując się na remont kuchni, warto mieć określony styl, w jakim ma być zaprojektowana. Wybierając poszczególne elementy, należy połączyć je ze sobą w taki sposób, aby tworzyły elegancką całość. Jeśli chodzi o zlewozmywak, to dopasuj go do baterii kuchennej. Wówczas to zestawienie będzie wprowadzało do kuchni nutę subtelności i nowoczesności. Kolory zlewozmywaka powinien być kontrastem dla blatu. W przypadku nowoczesnej aranżacji kuchni sięgnij po grafitowy granitowy zlewozmywak.

Poszukując zlewozmywaka, który zaskakuje nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania - sprawdź ofertę sklepu internetowego taniezlewozmywaki.pl. Szeroki wybór modeli i ciekawa kolorystyka pozwoli wybrać ten, który spełnia wymagania. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium