do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Zlewozmywak emaliowany - co to jest? Zalety i wady

Kuchnia to pomieszczenie, które musi prezentować się elegancko, ale powinno być również funkcjonalne. Podczas wyboru elementów kuchennych, a w szczególności zlewozmywaka, należy sprawdzić materiał, z którego został wykonany. Musi wyróżniać się odpornością na zarysowania, jak i działaniem wysokich temperatur. Aby zlew posłużył na długi czas, musi być trwały. Czy są materiały, które są mniej popularne? Zauważyć możemy w ostatnim czasie, zmniejszone zainteresowanie zlewozmywakami emaliowanymi. Dlaczego? Warto wiedzieć, że emaliowane zlewozmywaki pokryte są specjalną warstwą ochronną.

Dlaczego tracą na popularności? Jest to spowodowane tym, że producenci oferują nam modele granitowe, kompozytowe i ceramiczne. Te materiały cieszą się większym uznaniem. Aby wybrać ten, który spełni wymagania - poznaj zalety i wady zlewozmywaków emaliowanych. Wówczas wybór idealnego modelu, nie będzie trudny. Poniżej przedstawimy Ci atuty, jak i wady płynące z zakupu emaliowanego zlewu.

Emaliowane zlewozmywaki - zalety

Do niedawna można było spotkać się z określeniem, że zlewozmywaki emaliowane to symbol elegancki i estetyki. Dziś są wybierane tylko przez osoby, które aby kuchnia, wyróżniała się na tle innych aranżacji. Są wyborem niosącym ze sobą wiele zalet. Wśród najważniejszych należy wymienić:

  • dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie
  • lekkość
  • wytrzymałość - pod warunkiem, że zadbamy o codzienną pielęgnację
  • szeroki wybór pod względem rozmiaru, kształtu, jak i koloru
  • emalia chroni zlewozmywak przed korozją

Poza tym atutami, warto tu wspomnieć, że prezentują się one nienagannie. Ze względu na to, że producenci oferują nam modele, które są wykonane z innych materiałów - zainteresowanie słabnie.

Czy zlewy emaliowane to dobry wybór?

Nie ma zlewozmywaka, którego wybór to same zalety. Są modele, które wykazują większą trwałość na zarysowania, jak i takie, które są odporne na działanie silnych detergentów. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem zlewozmywaka emaliowanego, poznaj wady tego wyboru. Wśród najważniejszych znajdują się:

  • do pielęgnacji zlewu emaliowanego, nie można używać środków, które zawierają w składzie kwas
  • szkliwo może pękać pod wpływem silnych uderzeń
  • woda, który uderza o zlewozmywak emaliowany, daje dźwięk
  • ponadto jeśli wybierzemy emaliowany zlewozmywak w kolorze białym, z czasem może tracić na kolorze.

Emaliowane zlewy wykonywane są z różnych materiałów. Wszystko to uzależnione jest od producenta. Na rynku spotkać możemy zlewozmywaki emaliowane, pod osłoną której ukryta jest stal. Rzadko się zdarza, aby to było żeliwo. Można również spotkać modele, które mają podstawę ceramiczną. Jednak największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o zlewozmywaki emaliowane, sa pierwsze dwie pozycję. Przed wyborem dokładnie przemyśl to, czy zlewozmywak emaliowany, wpisuje się w styl kuchni, jak i indywidualne oczekiwania!

Zlewozmywak emaliowany

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium