do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO - przedsprzedaż. Sprawdź >>

Najlepszy zlewozmywak - jaki wybrać?

Zlewozmywak nakładany na blat czy wpuszczany?
Zlewozmywak nakładany na blat czy wpuszczany?

Istnieje wiele rodzajów zlewozmywaków dostępnych na rynku. Wśród nich wyróżnia się dwie wersje pod względem sposobu mocowanie. Mowa oczywiście o wersji nakładanym oraz wpuszczanym. Dowiedzmy się, który lepiej sprawdzi się w Twoim domu! Zlew wpuszczany w blat doskonale sprawdza się w nowoczesnych domach. Jest to propozycja, którą umieszcza się w blacie, dzięki temu jej krawędzie pozostają praktycznie niewidoczne. Wyróżnia je estetyka, a także łatwość w utrzymaniu czystości. Z kolei wersja nablatowa to absolutny klasyk. Można go spotkać w większości domów. Ten zlew, jak sama nazwa wskazuje, jest zamontowany na blacie, zwykle z dołączonymi krawędziami. Jest to dobry wybór dla tych, którzy potrzebują większej powierzchni do mycia naczyń, a jednocześnie chcą zachować ciekawy wygląd tego pomieszczenia.

Zlewozmywak nakładany – jakie ma zalety?

Zlewozmywak nakładany na blat to popularny wybór w wielu kuchniach. Nic dziwnego, ma on bowiem wiele zalet, które przemawiają za jego wyborem. Sprawdźmy je wszystkie!

  • Zlewozmywak nakładany na blat jest stosunkowo prosty w montażu, ponieważ nie wymaga wycinania otworu w blacie kuchennym. Wystarczy jedynie umieścić go na blacie i dokręcić, a w przypadku potrzeby można go łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce.
  • Ten zlewozmywak jest łatwy czyszczeniu, warto jednak pamiętać, że ma szczeliny, zwłaszcza te między blatem a zlewem. Wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką z detergentem, a następnie spłukać wodą.
  • Ten model może być wykonany z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, granit, ceramika czy kompozyt. Każdy z nich ma swoje zalety, takie jak trwałość, odporność na zadrapania, czy estetykę.
  • Zlewozmywaki nakładane na blat są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na dopasowanie ich do każdej kuchni. Można wybrać zlewozmywak jednokomorowy lub dwukomorowy, prostokątny lub okrągły, w zależności od preferencji i potrzeb użytkownika.
  • Tę wersję wyróżnia także estetyka. Dostępne są propozycje zachowane w różnych kolorach i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju wnętrza.

Zalety zlewu wpuszczanego w blat

Zlewy wpuszczane w blat mają kilka zalet, o których niewątpliwe warto wspomnieć. Takie porównanie pozytywnych i negatywnych cech pozwala na odpowiedzialne podejście do tematu wyboru armatury kuchennej.

 

Zlew wpuszczany w blat jest atrakcyjny wizualnie i pozwala uzyskać gładką i jednolitą powierzchnię blatu.

Ponieważ zlew jest umieszczony na tym samym poziomie co blat, nie ma krawędzi ani zagięć, w których mogłaby osadzać się brudna woda, resztki jedzenia lub inne zanieczyszczenia. To ułatwia czyszczenie.

Warto też wspomnieć, że są one łatwiejsze do korzystania z powodu niskiej wysokości i ergonomicznego kształtu. Dzięki temu można korzystać z nich przez długi czas.

Zlew wpuszczany w blat zajmuje mniej miejsca niż jego tradycyjne odpowiedniki, co może być korzystne w małych kuchniach.

Może być on zamontowany w dowolnym miejscu na blacie, co daje większą elastyczność w planowaniu układu kuchni.

Jaka jest różnica między zlewozmywakiem nakładanym a wpuszczanym w blat?

Główna różnica między zlewozmywakiem nakładanym a wpuszczanym w blat polega na sposobie instalacji. Zlewozmywak wpuszczany w blat jest wbudowany w płaską powierzchnię na szafkach. W tym przypadku konieczne jest wycięcie otworu o wymiarach zlewozmywaka, a następnie osadzenie go w wydrążeniu. Jest on wpuszczany w blat, co sprawia, że jest bardziej stabilny i trwalszy.

Natomiast zlewozmywak nakładany nie wymaga wycinania otworu w blacie, ponieważ jego krawędzie opierają się na powierzchni blatu. Jest on zatem prostszy w montażu i demontażu, co ułatwia jego wymianę lub przeniesienie w inne miejsce.

Inne różnice między tymi typami zlewozmywaków mogą obejmować także ich wygląd i dostępność różnych kształtów i rozmiarów. Zlewozmywaki wpuszczane w blat są często bardziej eleganckie i stylowe, a zlewozmywaki nakładane na blat są bardziej uniwersalne i łatwiej dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Popularne kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium