do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Zlewozmywak nakładany na blat czy wpuszczany?

Istnieje wiele rodzajów zlewozmywaków dostępnych na rynku. Wśród nich wyróżnia się dwie wersje pod względem sposobu mocowanie. Mowa oczywiście o wersji nakładanym oraz wpuszczanym. Dowiedzmy się, który lepiej sprawdzi się w Twoim domu! Zlew wpuszczany w blat doskonale sprawdza się w nowoczesnych domach. Jest to propozycja, którą umieszcza się w blacie, dzięki temu jej krawędzie pozostają praktycznie niewidoczne. Wyróżnia je estetyka, a także łatwość w utrzymaniu czystości. Z kolei wersja nablatowa to absolutny klasyk. Można go spotkać w większości domów. Ten zlew, jak sama nazwa wskazuje, jest zamontowany na blacie, zwykle z dołączonymi krawędziami. Jest to dobry wybór dla tych, którzy potrzebują większej powierzchni do mycia naczyń, a jednocześnie chcą zachować ciekawy wygląd tego pomieszczenia.

Zlewozmywak nakładany – jakie ma zalety?

Zlewozmywak nakładany na blat to popularny wybór w wielu kuchniach. Nic dziwnego, ma on bowiem wiele zalet, które przemawiają za jego wyborem. Sprawdźmy je wszystkie!

  • Zlewozmywak nakładany na blat jest stosunkowo prosty w montażu, ponieważ nie wymaga wycinania otworu w blacie kuchennym. Wystarczy jedynie umieścić go na blacie i dokręcić, a w przypadku potrzeby można go łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce.
  • Ten zlewozmywak jest łatwy czyszczeniu, warto jednak pamiętać, że ma szczeliny, zwłaszcza te między blatem a zlewem. Wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką z detergentem, a następnie spłukać wodą.
  • Ten model może być wykonany z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, granit, ceramika czy kompozyt. Każdy z nich ma swoje zalety, takie jak trwałość, odporność na zadrapania, czy estetykę.
  • Zlewozmywaki nakładane na blat są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na dopasowanie ich do każdej kuchni. Można wybrać zlewozmywak jednokomorowy lub dwukomorowy, prostokątny lub okrągły, w zależności od preferencji i potrzeb użytkownika.
  • Tę wersję wyróżnia także estetyka. Dostępne są propozycje zachowane w różnych kolorach i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju wnętrza.

Zalety zlewu wpuszczanego w blat

Zlewy wpuszczane w blat mają kilka zalet, o których niewątpliwe warto wspomnieć. Takie porównanie pozytywnych i negatywnych cech pozwala na odpowiedzialne podejście do tematu wyboru armatury kuchennej.

Zlew wpuszczany w blat jest atrakcyjny wizualnie i pozwala uzyskać gładką i jednolitą powierzchnię blatu.

Ponieważ zlew jest umieszczony na tym samym poziomie co blat, nie ma krawędzi ani zagięć, w których mogłaby osadzać się brudna woda, resztki jedzenia lub inne zanieczyszczenia. To ułatwia czyszczenie.

Warto też wspomnieć, że są one łatwiejsze do korzystania z powodu niskiej wysokości i ergonomicznego kształtu. Dzięki temu można korzystać z nich przez długi czas.

Zlew wpuszczany w blat zajmuje mniej miejsca niż jego tradycyjne odpowiedniki, co może być korzystne w małych kuchniach.

Może być on zamontowany w dowolnym miejscu na blacie, co daje większą elastyczność w planowaniu układu kuchni.

Jaka jest różnica między zlewozmywakiem nakładanym a wpuszczanym w blat?

Główna różnica między zlewozmywakiem nakładanym a wpuszczanym w blat polega na sposobie instalacji. Zlewozmywak wpuszczany w blat jest wbudowany w płaską powierzchnię na szafkach. W tym przypadku konieczne jest wycięcie otworu o wymiarach zlewozmywaka, a następnie osadzenie go w wydrążeniu. Jest on wpuszczany w blat, co sprawia, że jest bardziej stabilny i trwalszy.

Natomiast zlewozmywak nakładany nie wymaga wycinania otworu w blacie, ponieważ jego krawędzie opierają się na powierzchni blatu. Jest on zatem prostszy w montażu i demontażu, co ułatwia jego wymianę lub przeniesienie w inne miejsce.

Inne różnice między tymi typami zlewozmywaków mogą obejmować także ich wygląd i dostępność różnych kształtów i rozmiarów. Zlewozmywaki wpuszczane w blat są często bardziej eleganckie i stylowe, a zlewozmywaki nakładane na blat są bardziej uniwersalne i łatwiej dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Popularne kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium