do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Zlewozmywak ogrodowy - praktyczna dekoracja

Jak wiadomo, łatwy dostęp do bieżącej wody jest niezbędny w każdym ogrodzie. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest wyprowadzenie na zewnątrz kranu, do którego podpina się wąż ogrodowy lub po prostu stawia pod nim wiadro. Takie rozwiązanie jednak nie jest ani wygodne, ani estetyczne, może powodować również zawilgocenie ścian i fundamentów. Dobrą alternatywą jest zlewozmywak ogrodowy. Umywalka ogrodowa daje możliwość korzystania z czystej, bieżącej wody bez konieczności wchodzenia do domu. Ułatwia nie tylko wykonywanie prac w ogrodzie, ale również utrzymanie czystości rąk i naczyń np. podczas przygotowywania grilla. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo wprowadza do ogrodu wyjątkowy urok. Możliwość podłączenia węża ogrodowego dodatkowo ułatwia pielęgnację roślin.

Różnorodność wyboru

Dzięki obszernej ofercie producentów każdy znajdzie zlewozmywak ogrodowy, jakiego potrzebuje. Produkty takie różnią się sposobem mocowania, materiałem, z jakiego zostały wykonane, a także designem. Szeroki wybór produktów umożliwia dobranie zlewozmywaka idealnie spełniającego nasze potrzeby, jak i pasującego do wyglądu budynku czy aranżacji ogrodu. Osoby lubiące styl retro z pewnością wyposażą swój ogród w stylowy, żeliwny zlewozmywak wyglądem przypominający starodawny zlew. Dodatkowym atutem zlewozmywaków retro jest ich budowa — osłona chroniąca budynek przed wilgocią, praktyczny kran czy ukryta instalacja doprowadzająca wodę. Miłośnicy nowoczesności mogą wybrać zlewozmywaki z kompozytu lub ze stali nierdzewnej. Niektóre modele mają dodatkowo ociekacz. Misa zlewozmywaka może być biała, ecru, czarna lub srebrna. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zdobione zlewozmywaki ogrodowe. Wzór widoczny na misie zlewozmywaka do złudzenia przypomina ręcznie wykonane malowidło.

Montaż zlewozmywaków na ścianie to jedna z opcji ich użytkowania. Drugą, równie praktyczną, jest zakup zlewozmywaka na stelażu. Do wyboru mamy stelaż metalowy lub drewniany. Drewniane podpory zlewozmywaka zdecydowanie dodają uroku, należy jednak pamiętać o prawidłowej impregnacji drewna, z którego zostały wykonane. Takie rozwiązanie daje możliwość ustawienia zlewozmywaka ogrodowego w dowolnym miejscu w ogrodzie, wystarczy tylko zapewnić dopływ i odpływ wody. Najczęściej drewniane stelaże mają również praktyczną półeczkę lub zamykaną szafkę.

Eksploatacja zlewu ogrodowego

Jak wiadomo, aby cieszyć się umywalką ogrodową przez długi czas, należy odpowiednio o nią dbać. Możliwość oczyszczania ogrodowych narzędzi, roślin, czy innych mocno zabrudzonych przedmiotów, powoduje ryzyko zatkania odpływu zlewozmywaka. Wiele zlewozmywaków ogrodowych ma odpływ wyprowadzony np. w koniec działki. Wybierając takie rozwiązanie, musimy pamiętać o tym, aby w umywalce nie stosować chemicznych substancji takich jak płyn do mycia naczyń czy mydło, ponieważ szkodzą one środowisku. O ile w domu, aby udrożnić zapchany odpływ, korzystamy z silnie żrących substancji, o tyle w ogrodzie pod żadnym pozorem nie możemy tego zrobić. Jedyne, co przychodzi nam z pomocą w celu udrożnienia zlewu ogrodowego, to sprężyna i przepłukanie rur dużą ilością czystej wody, pod odpowiednim ciśnieniem. Najlepszym sposobem, aby uniknąć niedrożności odpływu, jest zamontowanie szerokich rur, służących do odprowadzania wody. Pomocny będzie także odpowiednio wysoki montaż zlewu, aby zapewnić szybki odpływ wody z umywalki. Dzięki temu rozwiązaniu unikniemy zatkania zlewu, jak również sprawnie pozbędziemy się nadmiaru nagromadzonej wody.

Jak zabezpieczyć umywalkę w ogrodzie na zimę?

Odpowiednie zabezpieczenie zlewozmywaka ogrodowego na zimę to kluczowa czynność, o jakiej nie należy zapominać, kończąc sezon letni na działce. Rury doprowadzające wodę powinny zostać zabezpieczone, aby uniknąć ich pękania pod wpływem różnicy temperatur. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie rur przed mrozem jest zamontowanie zaworu, który odcina dopływ wody z domu do zlewozmywaka ogrodowego. Wówczas zakręcamy zawór w domu, wylewamy wodę nagromadzoną w rurach pomiędzy domem a zlewozmywakiem, i owijamy rury znajdujące się na zewnątrz np. wełną mineralną. Równie ważne jest zabezpieczenie misy zlewozmywaka. Jesienią w komorze zlewu nagromadzi się mnóstwo liści i innych nieczystości mogących uszkodzić umywalkę. Najlepszym sposobem na jej zabezpieczenie będzie po prostu przykrycie np. deskami. Wełna mineralna, jaka pozostała po zabezpieczeniu rur, doskonale posłuży również jako wypełnienie umywalki przed owinięciem jej folią. Dzięki takiemu zabezpieczeniu możemy mieć pewność, że w przyszłym sezonie ogrodowa umywalka będzie działała bez żadnej awarii.

Popularne kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium