do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Pralka pod umywalką - Czy to dobry pomysł?

Pralka pod umywalką - Czy to dobry pomysł?

Pralka jest z pewnością nieodzownym elementem, który powinien znaleźć się w każdym domu. Ułatwia ona bowiem codzienne funkcjonowanie i sprawia, że można szybko wyprać wszystkie ubrania. Jej wielkość oraz usytuowanie należy uzależnić od kilku czynników. Z pewnością ogromne znaczenie będzie miał fakt, jaką ilością miejsca dysponujemy oraz ile osób mieszka w danym gospodarstwie domowym. Warto także zwrócić uwagę, w którym miejscu chcemy zamontować pralkę. Z reguły znajduje się ona w łazience we wnęce, jednak coraz popularniejsze jest umieszczanie jej w zabudowie lub nawet w szafce pod umywalką. Sprawdźmy, gdzie najlepiej ustawić pralkę, aby spełniała ona wszystkie nasze oczekiwania!

Idealne miejsce na pralkę, czyli gdzie najlepiej sprawdza się ten sprzęt AGD

Ustawienie pralki z pozoru może wydawać się mało skomplikowane. Jednak nic bardziej mylnego. Ten sprzęt musi mieć wystarczającą ilość miejsca na swobodne otwarcie drzwiczek, a także przestrzeń z tyłu, aby mechanizm nie nagrzewał się nadmiernie. Do tego nierzadko pralka rusza się podczas wirowania. Zatem nawet jeśli postawisz na bardzo estetyczną zabudowę, warto pamiętać o tym, aby nie była ona przyciśnięta do sprzętu. Wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie, czyli dopasowanie drewnianych lub idealnie białych szafek w łazience, w których wnętrzu kryje się pralka i automatyczna suszarka. Oczywiście, jeśli łączymy ze sobą dwa sprzęty, pralka powinna wówczas znajdować się na dole, a suszarka na górze. Możesz zakupić te dwa urządzenie w komplecie od razu ze specjalną szufladą, która nie dość, że łączy je ze sobą, to jeszcze pozwala na wygodne wyciągnięcie prania do kosza. To jednak tylko jeden ze sposobów. Jeśli nie dysponujesz dużą ilością miejsca w łazience, możesz zainstalować pralkę w kuchni, w jednej z szafek. Takie rozwiązanie może nie jest tak praktyczne, jak ustawienie tego sprzętu w łazience, jednak pod względem technicznym nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Należy także wspomnieć o bardzo designerskiej i funkcjonalnej propozycji montażu pralki w łazience, jakim jest wkomponowanie jej w szafkę pod umywalką. Oczywiście nie będzie się ona znajdowała bezpośrednio pod nią, a na boku, dlatego wówczas wymagany jest dłuższy blat i co za tym idzie, więcej miejsca. Jednak efekt jest naprawdę ciekawy, a aspekty praktyczne zachowane są wówczas na najwyższym poziomie.

Powiązane kategorie sklepowe:

Pralka pod umywalką – jak zaaranżować takie wnętrze?

Jeśli zdecydujesz się na montaż pralki w szafce pod umywalką, warto z pewnością zwrócić uwagę na sposób montażu armatury łazienkowej. To on definiuje, czy będzie to w ogóle możliwe oraz jak ustawić wówczas blat, aby dobrze się prezentował, ale do tego był praktyczny. Do wyboru mamy możliwość zainstalowania umywalki wpuszczonej, czyli takiej, która znajduje się w wyciętym otworze na blat. Możesz dodatkowo zdecydować się na wersję nablatową lub ukrytą we wnętrzu szafki. Każdy z nich będzie miał swoje plusy i minusy i wiele zależy tu od samej aranżacji oraz stylu, jaki będzie zachowany w łazience. Pralkę trzeba wówczas umieścić obok umywalki, najlepiej we wnętrzu szafki. Stanie się ona jej przedłużeniem, na którym można umieścić świeczki, czy ozdobne koszyczki z kosmetykami. Taka wersja świetnie się prezentuje. Warto także zainwestować w drzwiczki, które całkowicie ukryją pralkę. Co, jeśli wybierzesz stojącą umywalkę? Nie ma się czym martwić, w tym przypadku warto jedynie dostosować wysokość blatu, aby był idealnie dobrany do pozycji, w której znajduje się umywalka. Dzięki temu będą się ładnie razem komponować.

Aranżacja łazienki z pralką

Dopasowanie pralki do wyglądu łazienki nie powinno sprawić Ci większych kłopotów. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na umieszczenie jej we wnętrzu szafki. Dzięki temu pozostanie praktycznie niewidoczna. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli marzy Ci się pralka otwierana od góry. Wówczas szafka może mocno kolidować ze swobodnym otwieraniem sprzętu. Dlatego do zabudowy polecane są wersje klasyczne. Po otwarciu drzwiczek szafki, bez problemu skorzystasz z pralki i to w pełnej okazałości. Pamiętaj, że możesz również dopasować do takiej zabudowany, boczne ściany wanny i pozostałe szafki, takie jak te znajdujące się na ścianie czy nad umywalką. Wówczas stworzą razem spójną całość. Coraz więcej osób wybiera także kosze na pranie do zabudowywania. Dzięki temu nawet przy dużej ilości brudnych rzeczy nie będą one straszyć. Możesz go z kolei umieścić w bocznej, wąskiej szafce, gdzie świetnie się wpasowuje. Urządzając łazienkę, skup się przede wszystkim na aspektach praktycznych poszczególnych rozwiązań. Wybieraj dobre jakościowo rozwiązania, które są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim na wilgoć. Taka przezorność sprawi, że pozostaną z Tobą na długo i to w niezmienionej formie. Tyczy się to także pralek, im lepsza klasa energetyczna, wykonanie oraz usytuowanie, tym dłużej działa i to bez zarzutu. A aranżacja jej pod szafką z umywalką to strzał w dziesiątkę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium