do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Wymiary zlewozmywaków – jakie są dostępne?

Wybór odpowiedniego zlewozmywaka do kuchni to zadanie o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. W sklepach można bowiem znaleźć mnóstwo modeli różniących się od siebie nie tylko designem, lecz także kształtem i wymiarami. W każdej przestrzeni kuchennej przewidziana jest inna ilość miejsca na zlewozmywak. W zależności od metrażu pomieszczenia można zdecydować się na wąski, jednokomorowy zlew czy też duży zlewozmywak z dwiema komorami.

Zlewozmywaki jednokomorowe – wymiary

Jednokomorowe zlewozmywaki świetnie sprawdzają się w standardowych kuchniach. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że poszczególne modele mogą znacznie różnić się od siebie pod względem wymiarów. Te zależą przede wszystkim od kształtu danego zlewozmywaka. Modele jednokomorowe są często wybierane do kuchni ze zmywarką. Nie służą wówczas do mycia naczyń, ale głównie pozwalają umyć ręce czy owoce i warzywa.

Popularnym wyborem są modele jednokomorowe, które razem z ociekaczem mają formę prostokąta. To zlewozmywaki dostępne w bardzo różnych wymiarach, spośród których jednym z najpopularniejszych jest 86x43,5 cm. W sklepach dostępne są także modele zlewozmywaków o wymiarach 86x50 cm – montuje się je w szafkach kuchennych o szerokości korpusu 60 cm. Jeśli chodzi o jednokomorowe zlewozmywaki, to obecnie klienci coraz częściej decydują się na modele wykonane z granitu, podczas gdy jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się te ze stali.

W przypadku jednokomorowych zlewozmywaków z ociekaczem o owalnym kształcie najczęściej występujący wymiar to 76x43 cm. Oczywiście nie jest to jedyna opcja. Nieco mniejsze modele mogą odznaczać się rozmiarami mieszczącymi się w granicach 58x42 cm lub 57x45 cm. Klienci mogą także zdecydować się na zakup zlewozmywaka o wymiarach 58x48,5 cm

W polskich kuchniach stosunkowo rzadko spotykanym modelem jednokomorowego zlewozmywaka jest ten całkiem okrągły, pozbawiony ociekacza. Niemniej jednak jest to doskonały wybór do niewielkich kuchni. Tego typu zlewozmywaki najczęściej mają wymiary 51x51 cm.

Jeśli chodzi o klasyczne modele metalowe zlewozmywaków jednokomorowych, to te pozbawione ociekacza są przeważnie dostępne w wersji 33x39 cm. Te niewielkie zlewy fantastycznie komponują się z drewnianymi blatami roboczymi.

Powiązane kategorie sklepowe:

Zlewozmywaki dwukomorowe – dostępne rozmiary

Coraz chętniej klienci decydują się na zlewozmywaki dwukomorowe, spełniające swoje praktyczne zadania zwłaszcza w przypadku braku zmywarki. W takiej sytuacji zlewozmywak jest często miejscem, w którym myje się na co dzień sztućce, talerze i inne elementy zastawy stołowej. Przeważnie w jednej komorze zlewozmywaka można swobodnie zmywać naczynia, podczas gdy druga będzie służyć do ich płukania.

W przypadku zlewozmywaków dwukomorowych w sklepach również są dostępne modele w różnych wymiarach. Przy wyborze zlewozmywaka dwukomorowego przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę szerokość szafki kuchennej – nie każdy typ zlewozmywaka będzie dobrze dopasowany do danych mebli. Dlatego te osoby, które stoją przed wyzwaniem kupna zlewu do kuchni, powinny wcześniej wykonać niezbędne pomiary, aby mieć pewność, że wybrany model będzie pasował do przestrzeni kuchennej.

Zlewozmywaki dwukomorowe bardzo często mają komory o tej samej wielkości. Ponadto w ofertach producentów są dostępne modele, w których jedna komora jest nieco mniejsza od drugiej - takie zlewozmywaki nazywa się zlewozmywakami półtorakomorowymi.

Spośród najpopularniejszych modeli zlewozmywaków dwukomorowych można wyróżnić te o wymiarach 79x50 cm. Do kuchni o większym metrażu warto wybrać także egzemplarze o wymiarach 80x60 cm. Klienci często decydują się ponadto na zlewozmywaki 78x48 cm oraz modele o dużej przestrzeni roboczej (86x51 cm).

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zlewozmywak dwukomorowy nie zawsze ma regularny kształt prostokąta. W sklepach można znaleźć także modele w formie owalu bądź też wersje o nieregularnych kształtach.

Jak zdecydować się na konkretny rozmiar zlewozmywaka?

Odpowiedni model zlewozmywaka powinien być dopasowany zarówno do wymiarów mebli kuchennych, jak i indywidualnych preferencji użytkowników.

Przed zamówieniem konkretnego modelu trzeba zastanowić się nad tym, czy zlewozmywak powinien mieć jedną, czy też dwie komory. Nie bez znaczenia jest również wybór materiału, z jakiego będzie wyprodukowany zlewozmywak. Warto pamiętać o tym, że wybrany zlewozmywak z reguły pozostaje w danej przestrzeni kuchennej przez lata, dlatego warto postawić na model wysokiej jakości, który nawet po długim czasie wciąż będzie prezentować się jak nowy.

Bardzo ważne jest to, by wymiar zlewozmywaka dopasować do metrażu przestrzeni kuchennej. Osoby, które dysponują dużymi, przestronnymi kuchniami, z powodzeniem mogą wybrać spore, dwukomorowe zlewozmywaki, zajmujące dużo miejsca. To bardzo funkcjonalne modele, w których można wygodnie zmywać naczynia, myć żywność czy napełniać pojemniki wodą. Z kolei w niewielkich kuchniach duże zlewozmywaki mogą tylko niepotrzebnie zajmować przestrzeń. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą mniejsze zlewozmywaki jednokomorowe, nie ograniczające przestrzeni roboczej.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie wymiary zlewozmywaka są najbardziej praktyczne. Wybór idealnego modelu zależy od wielu czynników, dlatego każdy klient przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie musi wziąć pod uwagę indywidualne wymagania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium