do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką czy bez?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką czy bez?

W dzisiejszym wpisie przedstawimy wszelkie zalety i wady baterii kuchennej z wyciąganą wylewką, dzięki czemu przekonasz się, czy tego rodzaju armatura będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie i Twoich domowników. Baterie z wyciąganą wylewką cieszą się coraz większym zainteresowaniem, głównie ze względu na dużą praktyczność i funkcjonalność, które mają bezpośredni wpływ na komfort wykonywania codziennych czynności w kuchennym wnętrzu. Szeroki wybór modeli sprawia, że z pewnością znajdziesz idealną propozycję dla siebie, która spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby, a także znakomicie uzupełni stworzoną aranżację. Przekonaj się już dziś, czy warto inwestować w baterię z wyciąganą wylewką.

Najważniejsze zalety baterii z wyciąganą wylewką

Zdecydowanie opisywane baterie z wyciąganą wylewką mają wiele zalet, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Takie rozwiązanie jest uznawane za bardzo ekskluzywne i luksusowe, a przystępne ceny sprawiają, że większość osób może sobie na nie pozwolić. Modele z wyciąganą wylewką pasują do każdej aranżacji – nowoczesnej, industrialnej, skandynawskiej, a także klasycznej. Podczas wyboru warto poza zaletami wziąć również pod uwagę wysoką jakość wykonania oraz pochodzenie od renomowanych producentów, gwarantujących niezawodność i bezawaryjność urządzeń.

Idealne dopasowanie

Istotną zaletą w przypadku baterii z wyciąganą wylewką jest możliwość dotarcia do każdego zakamarka zlewu, w tym również skrajnych stref, z czym tradycyjna armatura może sobie nie poradzić. Strumień wody może być skierowany w każdym kierunku, co ułatwia również mycie zlewozmywaka i zachowanie należytej czystości w kuchni. Ponadto, każda wylewka po zakończeniu mycia dzięki obciążnikowi znajdującemu się na drugim końcu automatycznie chowa się do kranu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Wygodniejsze mycie niestandardowych naczyń

Do najczęściej docenianych przez klientów mocnych stron baterii z wyciąganą wylewką należy łatwiejsze i wygodniejsze mycie naczyń o większych gabarytach, czy niestandardowych kształtach, gdyż wylewką można dowolnie manewrować. Dotyczy to w większości patelni, pojemnych garnków, czy naczyń żaroodpornych. Wylewka pozwoli również komfortowo umyć wysokie dzbanki i wazony.

Efektywniejsze mycie produktów spożywczych

Mycie produktów spożywczych, w tym głównie warzyw i owoców to podstawa do zachowania higieny w kuchni. Dla przykładu płukanie sałaty za pomocą wyciąganej wylewki pozwoli dotrzeć do każdego liścia, dzięki czemu z łatwością usuniemy wszelkie zabrudzenia, a także bakterie i drobnoustroje niebezpieczne dla zdrowia.

Możliwość dopasowania natężenia strumienia wody

W przypadku większości baterii z wyciąganą wylewką dostępnych na rynku istnieje możliwość dopasowania natężenia strumienia wody, dzięki czemu możemy go regulować w zależności od potrzeb. W ten sposób możemy z łatwością dokładnie i starannie umyć dany przedmiot czy produkt spożywczy bez obaw o jego uszkodzenie zbyt silnym strumieniem, co może dotyczyć między innymi miękkich i delikatnych owoców. Takie rozwiązanie chroni również przed zachlapaniem wodą przestrzeni wokół zlewozmywaka.

Szeroki wybór modeli

Ogromną zaletą baterii z wyciąganą wylewką jest ich duży wybór. Na rynku można znaleźć zarówno klasyczne i ponadczasowe modele w srebrnym, chromowanym kolorze, jak i armaturę w odcieniu bieli, czerni czy złota. Tak duża gama odcieni do wyboru sprawia, że bez problemu dopasujemy konkretny model baterii do istniejącej aranżacji. Szeroki wybór dotyczy również designu i kształtu.

Słabe strony baterii kuchennych z wylewką

Czas poznać również słabe strony wiążące się z wyborem baterii kuchennych z wyciąganą wylewką, gdyż jak wiadomo, wszystko ma swoje zalety i wady. Wzięcie pod uwagę wszystkich czynników z pewnością ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Wymaga większa ilość miejsca

Sama wyciągana wylewka to bardzo praktyczne rozwiązanie, jednak zajmuje ona większą ilości miejsca, które jest niezbędne do wykorzystania pełni jej funkcjonalności. Właśnie z tego względu baterie kuchenne z wyciąganą wylewką nie sprawdzą się w niewielkich wnętrzach, w których brakuje wolnej przestrzeni, gdyż wymagają zastosowania większego zlewozmywaka, aby użytkowanie ich było wygodne i komfortowe.

Baterie do kuchni

Wyższy koszt zakupu

Zdecydowanie należy liczyć się również z tym, że koszty zakupu baterii z wyciąganą wylewką są znacznie wyższe w porównaniu do tradycyjnych modeli. Jednak czasami warto dokonać tej inwestycji, biorąc pod uwagę, z iloma zaletami wiąże się taki wybór.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium