do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką czy bez?

Jesteś w trakcie kompletowania wyposażenia do nowej kuchni? A może przeprowadzasz generalny remont? Jeżeli szukasz najlepszej armatury kuchennej, pomyśl, czy wystarczy ci standardowy kran, czy może lepiej sprawdzi się bateria z wyciąganą wylewką. W tym artykule poznasz zalety i wady zastosowania obu modeli.

Armatura to bardzo ważny element wyposażenia kuchni — jeden z tych, którego używać będziesz najczęściej. Dlatego poza estetyką, musisz zwrócić uwagę na jakość i funkcjonalność baterii, która ma znaleźć się w Twoim wnętrzu. Dobrze dobrana bateria powinna zapewniać komfort użytkowania podczas codziennych czynności — to znaczy być wygodna w obsłudze, spełniać swoją funkcję, a do tego sprawnie służyć przez długi czas. Jak taką wybrać? Na początek warto zastanowić się, czy wystarczy Ci standardowa bateria, czy może lepiej zainwestować w model z wyciąganą wylewką?

Dlaczego warto wybrać baterię kuchenną z wyciąganą wylewką

Ten model baterii wyposażony jest w ruchomą głowicę, którą można wyciągnąć i swobodnie poruszać — jej elastyczny wężyk może mieć zasięg od 20 do nawet 100 cm. To znaczne ułatwienie i wygoda zarówno w przypadku dużych, jak i małych zlewozmywaków. 

Wygoda użytkowania i więcej możliwości

Wyciągana wylewka przy dużym zlewie pozwala dotrzeć do każdego zakamarka i bardzo ułatwia jego mycie. W zlewie o małych rozmiarach trudno jest umyć niektóre większe naczynia, czy też wypełnić je wodą — ruchoma głowica kranu rozwiąże te problemy i tym samym zwiększy możliwości małego zlewozmywaka.

Ułatw swoją pracę w kuchni

Co więcej, przy pomocy wyciąganej wylewki dokładniej umyjesz także produkty spożywcze. Strumień wody może być w tym wypadku skierowany w dowolne miejsce i pod dowolnym kątem. Ruchomą głowicę docenisz także podczas porządków w kuchni — elastyczny wężyk pozwoli z łatwością umyć miejsca oddalone od zlewozmywaka. Jeszcze większy komfort i płynność pracy zapewni bateria kuchenna dotykowa z wyciąganą wylewką — ten inteligentny kran uruchomisz, dotykając go w dowolnym miejscu, co pozwoli swobodnie sterować strumieniem wody nawet wówczas, gdy masz zajęte ręce.

Zalety zwykłej baterii kuchennej

Może jednak w Twojej kuchni lepiej sprawdzi się inny rodzaj armatury? Wśród oferowanych na rynku baterii znajdziesz rozmaite modele o różnych wielkościach, kształtach, kolorach oraz dodatkowych funkcjach, jak np. bezdotykową obsługę czy elastyczną wylewkę. Ciekawą i tańszą alternatywą dla kranu z wyciąganą głowicą może być bateria kuchenna ścienna typu flexi, której giętka wylewka pozwala obracać się o 360 stopni. Taka armatura zapewnia część wygód i możliwości baterii z wyciąganą wylewką, a jednak wiąże się z niemal dwukrotnie niższymi kosztami zakupu. 

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Warto wziąć pod uwagę, że kran z nieruchomą głowicą może okazać się nawet trzykrotnie mniejszym wydatkiem. Standardowa bateria zajmie też mniej miejsca — ograniczona przestrzeń w okolicy zlewozmywaka może być istotnym argumentem na rzecz zakupu zwykłej baterii.

Oryginalny design

Baterie kuchenne bez wyciąganych wylewek mają tę zaletę, że występują w bardziej urozmaiconych i oryginalnych formach. Jeżeli np. chcesz utrzymać wystrój kuchni w minimalistycznym stylu i zależy Ci na każdym szczególe wnętrza, wówczas standardowa, obrotowa bateria może okazać się lepiej pasującą armaturą. Prosta bateria o nowoczesnym designie i minimalistycznym charakterze zadowoli niektórych bardziej niż rozbudowany model z wyciąganą wylewką. Standardowe krany znajdziemy również w wersji retro czy też o efektownych kanciastych kształtach.

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką

Który rodzaj baterii lepiej wybrać do kuchni?

Wybierając baterię, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby, cechy swojej kuchni oraz wysokość budżetu, jaki planujesz przeznaczyć na zakup armatury. Jeśli tego rodzaju wygoda jest potrzebna w Twojej kuchni, warto zainwestować w kran z ruchomą głowicą. Jego zalety będą odczuwalne zwłaszcza w domach, gdzie w kuchni zazwyczaj dużo się dzieje. W innych przypadkach może okazać się, że ruchoma wylewka zwyczajnie nie jest Ci potrzebna. Dla osób, które główne posiłki jadają poza domem, a kuchni używają do przygotowywania szybkich dań czy przekąsek, bateria z wyciąganą głowicą może okazać się zbędnym wydatkiem — standardowy kran w takim przypadku zdecydowanie spełni swoją funkcję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium