do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Biały zlewozmywak: Czy warto? Opinie

Biały zlewozmywak to urządzenie, które jest symbolem klasyki i estetyki. Na rynku, jeśli chodzi o model w tym kolorze wybór, jest bardzo szeroki. Jednak to wybór, który budzi wiele kontrowersji? Spotkać się można z opiniami, że jest niepraktyczny, a utrzymanie go w czystości jest problemem? Jak jest naprawdę? W tym wpisie postaramy Ci się udzielić odpowiedzi na to nurtujące pytanie. Zapraszamy do miłej lektury!

Biały zlewozmywak - dostępne materiały

Opinie o zlewozmywakach w kolorze białym są różne. Wiele osób zdecydowanie odradza zakup tego modelu. Jak już wspomnieliśmy, twierdzą, że jest on pracochłonny, a jego pielęgnacja to prawdziwe utrapienie dla domowników. Spotkaliśmy się z już takimi pytaniami, dlatego sprawdzimy to, czy jest to prawda, a może bezpodstawne określenie?

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem zlewu kuchennego w białym kolorze, musimy mieć na uwadze, że są one projektowane z różnych materiałów. Jeśli chcemy, aby nasz zlew był trwały i odporny na zarysowania, warto rozważyć zakup zlewu granitowego lub ceramicznego. Te materiały są zdecydowanie polecane przez ekspertów. Jednak w swoich opiniach zaznaczają, że zlewy białe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. O tym należy pamiętać. Nie można tego pominąć. W przypadku, gdy wiemy, że nie będziemy mieli czasu na szybką reakcję po wylanym soku lub winie na biały zlew - warto sobie odpuścić tę barwę. Idealnym rozwiązaniem będą ciemniejsze barwy.

Zlewozmywak biały - do jakich aranżacji jest polecany?

Biały zlewozmywak uznawany jest za klasykę. Jest to zasługa tego, że wprowadzają do wnętrza lekkość i estetykę. Ponadto biała barwa sprawia, że wnętrze jest optycznie większe. Czy w każdej aranżacji możemy zastosować białe zlewozmywaki? Nie koniecznie!

Projektanci twierdzą jednogłośnie, że zlewozmywak biały to idealny wybór dla stylu skandynawskiego, jak i vintage. Nie jest dobrym pomysłem zastosowanie białego zlewozmywaka we wnętrzach klasycznych. Tu zdecydowanie, warto sięgnąć po ciemniejsze barwy. Nowoczesna kuchnia? Tu zdecydowanie polecane są białe zlewozmywaki. Projektanci jednak zaznaczają, że muszą one być zestawione przykładowo z drewnianym blatem. Dlatego decydując się na biały zlewozmywak, musimy przeanalizować wszystkie elementy, które wybierany do kuchni. Muszą one ze sobą tworzyć spójną całość.

Biały zlewozmywak i jego pielęgnacja

Biały zlewozmywak wymaga od nas pielęgnacji podobnie jak modele w innych kolorach. Nie można tu powiedzieć, że przykładowo zlew w kolorze ciemniejszym nie wymaga pielęgnacji. Jeśli tak uważasz - jest to błędne myślenie. Czas to zmienić! Stosując podstawowe zasady zlew będzie prezentował się elegancko i posłuży nam na kilka lat. Są to:

  • Systematyczne czyszczenie zlewozmywaka - to jest bardzo ważna zasada. Wymagana jest regularna pielęgnacja. Jeśli pominiemy ten etap, to nawet najlepsze preparaty, nie będą w stanie uratować naszego zlewozmywaka. Większość producentów zaleca codzienne mycie.
  • Delikatność - ta kwestia ma wpływ na to, jak będzie prezentować się zlewozmywak. Eksperci doradzają, że pielęgnacja powinna odbywać się z wykorzystaniem miękkiej ściereczki. Nie może ona być chropowata, gdyż pojawią się na strukturze zlewu zarysowania. Ważne jest, aby nie pozostawiać zlewozmywaka mokrego. Wytarcie do sucha sprawi, że nie pojawią się na nim zacieki.
  • Dostosowanie pielęgnacji do materiału - nie każdy zlewozmywak wymaga takiej samej pielęgnacji. Najmniej problematyczne są modele stalowe. Zdecydowanie trudniejsze w utrzymaniu w czystości, są zlewozmywaki granitowe. Nie są idealnie gładkie, co sprawia, że są podatne na zabrudzenia.

Biały zlewozmywak

Zlew biały, czy ciemny - pielęgnacja to czynność obowiązkowa. Ponadto w przypadku białego zlewozmywaka ważna jest reakcja. Gdy wylejemy wino lub sok z buraka - musimy natychmiast umyć zlewozmywak wodą. Odkładanie tej czynności na później - to nie jest dobra decyzja.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium