do kasy suma: 0,00 zł

Innowacyjny zlewozmywak kuchenny MODO. Sprawdź >>

Czarna armatura – jak ją pielęgnować?

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach czarna armatura zaczęła cieszyć się ogromną popularnością wśród klientów. Nie jest to dla nas żadnym zaskoczeniem, ponieważ prezentuje się ona niezwykle elegancko i doskonale sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach. Czy to oznacza, że w tradycyjnych wystrojach należy całkowicie z niej zrezygnować? Ależ oczywiście, że nie! Kluczem do sukcesu jest wybór takich produktów, które będą świetnie się ze sobą komponowały w danym wnętrzu. Wiele osób, będących na etapie planowania remontu w swojej łazience, zastanawia się nad tym, czy czarna armatura po latach korzystania nadal będzie dobrze wyglądać i czy nie będzie widać na niej nieestetycznych śladów użytkowania. Jeżeli jeszcze nie jesteś pewien, czy warto zdecydować się na tego typu produkty, lub szukasz sposobu na zadbanie o nie – zapraszamy do lektury.

Przede wszystkim regularne czyszczenie całej łazienki

Gdybyśmy mieli wskazać na jedną, niemniej jednak najbardziej istotną kwestię związaną z utrzymaniem czarnej łazienki w doskonałej czystości byłoby to oczywiście jej regularne czyszczenie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby czarna armatura przez cały czas prezentowała się nienagannie, to najlepiej każdego dnia dbaj o porządek. Jednak wcale nie musisz codziennie poświęcać wielu godzin na sprzątanie! Wystarczy, że zadbasz o dokładne wytarcie wody, przetarcie kurzy czy usunięcie śladów z kamienia. Jeżeli zaś chodzi o bardziej gruntowne czyszczenie, to z całą pewnością warto je przeprowadzać raz w tygodniu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszelkie zacieki z wody nie będą widoczne, a cała aranżacja Twojej łazienki będzie wyglądała doskonale. Bardzo szybko zapomnisz o nieestetycznych śladach z mydła i kamienia, a codzienny czas spędzony w łazience będzie dla Ciebie maksymalnie zadowalający i relaksujący.

Jak czyścić czarne baterie łazienkowe? O czym nie należy zapominać?

Wiesz na pewno, że czarne baterie łazienkowe wyglądają przepięknie i są niezwykle reprezentacyjne. Bez względu na to, czy wybierzesz je do ogromnej, czy też do bardzo małej łazienki, możesz mieć pewność, że Twoja aranżacja nie pozostanie niezauważona. Co jednak zrobić, aby utrzymana w takiej kolorystyce łazienka przez cały czas zachwycała? Kup odpowiednie środki czyszczące! Regularne stosowanie jakichkolwiek preparatów czyszczących może dać zadowalające efekty, niemniej jednak najlepiej zdecydować się na te, w których składzie znajdują się specjalne substancje wytwarzające powłokę hydrofobową na powierzchni baterii. Dlaczego jest to aż tak ważne? Przede wszystkim ze względu na to, że przeróżne płyny do kąpieli, mydła, a także sama woda mają wówczas o wiele większy problem z tym, żeby utrzymać się na takiej powierzchni. Jak nietrudno się domyślić – takie działanie sprawia, że codzienna ilość osadu jest ograniczona praktycznie do minimum, a to zdecydowanie sprzyja bezproblemowemu sprzątaniu. Zadbaj o to, aby wśród dostępnych w Twoim domu środków chemicznych znalazły się te stworzone specjalnie z myślą o pielęgnacji łazienki. Oprócz skutecznego usuwania nalotów z mydła i osadów kamienia warto, aby pozostawiały w Twoim wnętrzu miły zapach. Dzięki temu czas spędzony w łazience będzie maksymalnie przyjemny.

Domowe metody na skuteczne umycie czarnej baterii

Uwielbiasz żyć w duchu eko? Szukasz domowych, ale i sprawdzonych metod na to, aby zadbać o wygląd swojej łazienki z czarną armaturą? W takim razie możesz zdecydować się na czyszczenie z wykorzystaniem płynu do mycia naczyń! To bez wątpienia jeden z tych preparatów, który jest w każdym domu. Wystarczy, że stworzysz proporcję 1:1 w połączeniu z czystą wodą, a następnie umyjesz taką mieszanką wszystkie czarne elementy swojej armatury. Możesz w tym celu wykorzystać miękką, niedrapiącą ściereczkę lub gąbeczkę. Pamiętaj, aby po zakończeniu czyszczenia wytrzeć armaturę do sucha. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że będzie ona piękna i nieskazitelnie lśniąca.

Fantastycznie może sprawdzić się także roztwór wody z octem. Tę metodę polecamy wykorzystywać zwłaszcza wtedy, gdy na powierzchni armatury znajdują się bardzo trudne do usunięcia ślady kamienia i osadu. Tutaj podobnie – przygotuj roztwór metodą 1:1, a następnie przetrzyj dokładnie wszystkie zabrudzone elementy. Używanie samego octu mogłoby zniszczyć powierzchnię armatury, ale stosowanie go z wodą pozwala na szybkie pozbycie się uciążliwych plam.

Baterie do łazienki

Na jakie czarne baterie łazienkowe najlepiej się zdecydować?

Jeżeli swoją armaturę kupujesz po raz pierwszy, koniecznie zwróć uwagę przede wszystkim na perlator i mieszacz. Wymienny perlator pozwoli Ci na skuteczne zadbanie o czystość. Jeżeli zaś chodzi o mieszacz, to najlepiej wybrać ten wykonany z ceramiki, ponieważ to właśnie te modele wykazują najmniejszą podatność na negatywne działanie kamienia. Koniecznie zwróć uwagę również na to, w jaki sposób na wybrane przez Ciebie elementy została naniesiona czarna powłoka. Czy elementy były malowane, a może poddane zabiegowi galwanizacji? Armatura po galwanizacji będzie bardziej odporna na uszkodzenia i brud.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium